Kaipailisin mielipiteitä nimistä Valentina, Vaula ja Valma. Onko Valentina liian venäläisen kuuloinen supisuomalaisella?
Valentina, Vaula, Valma.
8
122
Vastaukset
- Sirkkukarina
On siinä nimet! Haluatko ehdoin tahdoin lyödä lastasi nimellä!
- Valentinaaa
Lyödä? Mitä kamalaa noissa nimissä on? Tällaisille kommenteille kaipaisi hieman perustelujakin, kiitos! Tarkoitus on antaa kaunis nimi lapselle ja minusta mainitut nimet ovat sellaisia. Makuja on monia, niinhän se menee, mutta herranjestas, kaikkien Pupitoiden ja Yadellojen rinnalla, en ymmärrä mitä ns. yleistä vikaa näissä nimissä muka olisi.
- Vaulaulla
Vaula Matilda
Valentina venäläisnimi.
Valma mummolla.- Valentinaaa
Mummot ja mummonimet ovat ihania! :)
Vaula Matilda on kaunis kokonaisuus.
- Tätix
Vaula on minustakin kaunis nimi.
Valma ja Valentinakaan ei ole ollenkaan huonoja vaihtoehtoja.
Ja onko sekään niinn paha, jos Valentina kuulostaakin venäläiseltä? - Pehmeää
Ellen Valentine; siis Valentine amerikkalaisittain ja toiseksi nimeksi
Alina Valentina
Amalia Valentina
Alva Valentina
Viena Valentina
Viola Valentina
Nelma Valentine- HyvääValentinuksenPäivää
Valentine kuulostaa typerältä anglismilta, ja sitä paitsi Saint Valentine, suomeksi pyhä Valentinus oli mies.
Valentinasta kyllä kaikki olettavat, että hänellä on juuria Venäjällä, samoin kuin Miranda oletetaan romaniksi, Magga saamelaiseksi ja Åsa ruotsinkieliseksi. Mutta en tiedä haittaako se.
Entäs Venla, Viivi, Varvara, Viia, Vieno?
- Kaunisnimi
Vaula tarkoittaa köynnöskasvia tai siitä tehtyä rengasta. On siis luontonimi.
On kaunis suomalainen nimi.
Vaula Matilda
Vaula Emilia
Vaula Vellamo
Vaula Helinä
Venla Vanamo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513545Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1082337Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5922266Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192016- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431638KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar731635Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1361502- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921401