Rivari Vantaala

Katselin rivitalokaksioita Vantaalta, ja mielestäni hintataso on tarkistunut aika mukavasti alaspäin ainakin viime kesästä. Asiallisen asunnon pyynnit on n. 120 - 130000. Paljonko kannattaisi tarjota? Irtoaisiko jo reilulla satkulla?

Asiallisia arvioita, pyydän.
2454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suosittelen odottamaan vaikka ensi kesään asti ja katsoa mikä silloin on tilanne... ja kannattaa tarjota reilusti alle pyynnin, esim. 100 jos pyyntihinta on vaikka 120, siitenpähän näkee mitä myyjä sanoo, luultavasti tekee vastatarjouksen jne. Ei ne asunnot enää mene niin nopeasti kaupaksi...

Äänestä

kannata ostella. Laskukausi tulee olemaan pitkä. Vasta n. 4-5 vuoden kuluttua kannattaa ostaa. Siihen mennessä hinnat laskeneet jo luokkaa 30%

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pajonko? kirjoitti:

Katselin rivitalokaksioita Vantaalta, ja mielestäni hintataso on tarkistunut aika mukavasti alaspäin ainakin viime kesästä. Asiallisen asunnon pyynnit on n. 120 - 130000. Paljonko kannattaisi tarjota? Irtoaisiko jo reilulla satkulla?

Asiallisia arvioita, pyydän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu