Joko olette varanneet kesälle matkoja? AM näyttää olevan paljon tarjolla. Onkohan kysyntä hiipunt, kun on niin paljon ollut levottomuutta.
Ja uskaltaakohan sitä kesälle varata matkaa?
Ja uskaltaakohan sitä kesälle varata matkaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Uskaltaa, uskaltaa.
Paha vaan, että ainakin Tjäre myy jo nyt ei oota maakuntakentiltä.
Deturilta matkoja löytyy, mutta Tjäre Turkkiin on käytännössä loppuunmyyty
Finnmatkoilta löytyy hyvin!
Varattiin AM kahden viikon matka 5.5. Marmarikseen ja sen jälkeen tuleekin varausta yrittävälle ilmoitus "Aikaisin lähtöpäivä valitsemaasi kohteeseen on 26.5.2016" eli varauksia on jo toukokuulle ihan hyvin..
Venäläiset turistit on todennäköisesti tänä kesänä Turkissa vähissä, kiitos Putinin ohjeistuksen ja ruplan nykyisen kurssin. Turkki koettaa piristää turismia antamalla touko-kesäkuulla polttoaineen maksuun tukirahaa.
Viestini oli hieman puutteellinen, joten tässä täydennystä maikkarin sivuilta:
Lentoyhtiöt saavat 6000 dollaria per lento Antalyaan, Alanyaan, Dalamaniin, Bodrumiin sekä Izmiriin suuntautuvista lennoista huhti-toukoon aikana. Tukijärjestelmää saatetaan jatkaa pidemmäksikin aikaa. Käytännössä summa tulee polttoainetuen muodossa.
Turkki on tukenut turismibisnestään rahallisesti ennenkin. Viime vuonna Turkki tarjosi samanlaista polttoainetukea Venäjältä tuleville lennoille, koska ruplan romahdus sai monet venäläiskuluttajat pysymään kotimaassa. Venäläiset ovat Turkin toiseksi suurin matkailijaryhmä Saksan jälkeen.
Juu, varattu on tänään Finnmatkoilta 31.5 lähtö viikoksi. Ei siellä mitään "ei oota" myyty, päinvastoin, tarjous osiosta bongattu, matkoja löytyy kyllä!
Juu varattu on juhannuksen aikoihin finnmatkoilla......
Varattu on pariksi viikoksi juhannuksesta Marmarikseen,