Muutama vuosi sitten maaliskuussa Aonangissa satoi yhden viikon eli ei siis mitään pikku sadekuuroja vaan yhtenäistä sadetta. Onkohan tämä ihan normia joka vuosi siellä vai sattuiko tuolloin vaan huono tuuri kelien suhteen? Muiden kokemuksia / tietoa?
Aonang sateet
9
184
Vastaukset
- KylläSatelee
Parempi laittaa pelastuslivit päälle, räpylät jalkaan ja maski päähän jo H-Vantaalla. Voi meinaan kelit yllättää... Ei Auriko polta täällä, mutta sade hakkaa !
- aonang
Voi sie, pääsisitpä joskus Tallinnaa kauemmaksi..
- Chang
Oltiin viime vuonna maaliskuun 2 ensimmäistä viikkoa, ei satanut kertaakaan mutta aurinkoa ja lämpöä kyllä riitti yllin kyllin.
- sateinenAoNang
Chang kirjoitti:
Oltiin viime vuonna maaliskuun 2 ensimmäistä viikkoa, ei satanut kertaakaan mutta aurinkoa ja lämpöä kyllä riitti yllin kyllin.
Mites siellä Siikajoella satoi viime kesänä? Ao Nangissä käy vain alkoholisoituneet juntit kuten Chang
- satoitaipaistoi
sateinenAoNang kirjoitti:
Mites siellä Siikajoella satoi viime kesänä? Ao Nangissä käy vain alkoholisoituneet juntit kuten Chang
Siinä taas yks valopää. Vituttaako kun jengi menossa ja sinun ainoa huvi on purkaa pahaa oloasi suoli24 palstalle. Ilmeisesti siikajoella.
- LeoBeer
satoitaipaistoi kirjoitti:
Siinä taas yks valopää. Vituttaako kun jengi menossa ja sinun ainoa huvi on purkaa pahaa oloasi suoli24 palstalle. Ilmeisesti siikajoella.
Chang tuolla toisella thaimaan keskustelupalstalla solvailee muita. Chang tyypillinen pakettimatkaaja.
- singhaa
LeoBeer kirjoitti:
Chang tuolla toisella thaimaan keskustelupalstalla solvailee muita. Chang tyypillinen pakettimatkaaja.
Niin näkyy kirjottelevan. Johonkinhan se paha olo on purettava. Niin minkälainen on tyypillinen pakettimatkaaja? Tuollaiset changin kirjoitukset ei ole minkäänlaisen matkailijan kirjoituksia, nähnyt isojen poikien kirjoituksia ja nyt heittelee samanlaisia. Mikä helvetti noita ihmisiä riivaa?
- singhaa
Sorry, nyt kyllä tarkoitin tuota toista valopäätä eli sateinenaonang.
- Kosteaajasataa
Niin viime vuonna kukaanhan ei voi tietää millaista on tänä vuonna.
https://weather.com/weather/tenday/l/Ao Nang Thailand THKB0002:1:TH
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237