Muutama vuosi sitten maaliskuussa Aonangissa satoi yhden viikon eli ei siis mitään pikku sadekuuroja vaan yhtenäistä sadetta. Onkohan tämä ihan normia joka vuosi siellä vai sattuiko tuolloin vaan huono tuuri kelien suhteen? Muiden kokemuksia / tietoa?
Aonang sateet
maamaa
9196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Parempi laittaa pelastuslivit päälle, räpylät jalkaan ja maski päähän jo H-Vantaalla. Voi meinaan kelit yllättää... Ei Auriko polta täällä, mutta sade hakkaa !
Voi sie, pääsisitpä joskus Tallinnaa kauemmaksi..
Oltiin viime vuonna maaliskuun 2 ensimmäistä viikkoa, ei satanut kertaakaan mutta aurinkoa ja lämpöä kyllä riitti yllin kyllin.
Mites siellä Siikajoella satoi viime kesänä? Ao Nangissä käy vain alkoholisoituneet juntit kuten Chang
Siinä taas yks valopää. Vituttaako kun jengi menossa ja sinun ainoa huvi on purkaa pahaa oloasi suoli24 palstalle. Ilmeisesti siikajoella.
Chang tuolla toisella thaimaan keskustelupalstalla solvailee muita. Chang tyypillinen pakettimatkaaja.
Niin näkyy kirjottelevan. Johonkinhan se paha olo on purettava. Niin minkälainen on tyypillinen pakettimatkaaja? Tuollaiset changin kirjoitukset ei ole minkäänlaisen matkailijan kirjoituksia, nähnyt isojen poikien kirjoituksia ja nyt heittelee samanlaisia. Mikä helvetti noita ihmisiä riivaa?
Sorry, nyt kyllä tarkoitin tuota toista valopäätä eli sateinenaonang.
Niin viime vuonna kukaanhan ei voi tietää millaista on tänä vuonna.
https://weather.com/weather/tenday/l/Ao Nang Thailand THKB0002:1:TH