Muutama vuosi sitten maaliskuussa Aonangissa satoi yhden viikon eli ei siis mitään pikku sadekuuroja vaan yhtenäistä sadetta. Onkohan tämä ihan normia joka vuosi siellä vai sattuiko tuolloin vaan huono tuuri kelien suhteen? Muiden kokemuksia / tietoa?
Aonang sateet
9
190
Vastaukset
- KylläSatelee
Parempi laittaa pelastuslivit päälle, räpylät jalkaan ja maski päähän jo H-Vantaalla. Voi meinaan kelit yllättää... Ei Auriko polta täällä, mutta sade hakkaa !
- aonang
Voi sie, pääsisitpä joskus Tallinnaa kauemmaksi..
- Chang
Oltiin viime vuonna maaliskuun 2 ensimmäistä viikkoa, ei satanut kertaakaan mutta aurinkoa ja lämpöä kyllä riitti yllin kyllin.
- sateinenAoNang
Chang kirjoitti:
Oltiin viime vuonna maaliskuun 2 ensimmäistä viikkoa, ei satanut kertaakaan mutta aurinkoa ja lämpöä kyllä riitti yllin kyllin.
Mites siellä Siikajoella satoi viime kesänä? Ao Nangissä käy vain alkoholisoituneet juntit kuten Chang
- satoitaipaistoi
sateinenAoNang kirjoitti:
Mites siellä Siikajoella satoi viime kesänä? Ao Nangissä käy vain alkoholisoituneet juntit kuten Chang
Siinä taas yks valopää. Vituttaako kun jengi menossa ja sinun ainoa huvi on purkaa pahaa oloasi suoli24 palstalle. Ilmeisesti siikajoella.
- LeoBeer
satoitaipaistoi kirjoitti:
Siinä taas yks valopää. Vituttaako kun jengi menossa ja sinun ainoa huvi on purkaa pahaa oloasi suoli24 palstalle. Ilmeisesti siikajoella.
Chang tuolla toisella thaimaan keskustelupalstalla solvailee muita. Chang tyypillinen pakettimatkaaja.
- singhaa
LeoBeer kirjoitti:
Chang tuolla toisella thaimaan keskustelupalstalla solvailee muita. Chang tyypillinen pakettimatkaaja.
Niin näkyy kirjottelevan. Johonkinhan se paha olo on purettava. Niin minkälainen on tyypillinen pakettimatkaaja? Tuollaiset changin kirjoitukset ei ole minkäänlaisen matkailijan kirjoituksia, nähnyt isojen poikien kirjoituksia ja nyt heittelee samanlaisia. Mikä helvetti noita ihmisiä riivaa?
- singhaa
Sorry, nyt kyllä tarkoitin tuota toista valopäätä eli sateinenaonang.
- Kosteaajasataa
Niin viime vuonna kukaanhan ei voi tietää millaista on tänä vuonna.
https://weather.com/weather/tenday/l/Ao Nang Thailand THKB0002:1:TH
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2282988Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1902630Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101237Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411198- 701098
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2971095Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3701075Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21995Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808