Onko Samedin kävijöitä?, ja suosituksia hotellin sijainnile, mikä olisi hyvä ns. Keskitason hotelli (n.40-60 / yö).
Vastaukset 15
- tähtähmitähäh
Missä on Koh Samed?
- ÄläKysy
Thaimaasessa se on tuo Samet tai Samed, ihan miten kukin halua lausua. Uskomatonta että joku uskaltaa kysyä täällä tuhoon tuomitulla palstalla neuvoa majoitukseen. Tyypillistä on, että unohtaa mainita kaikki toiveet, joiden perusteella voisi edes yrittää vastata jotain järkevää.
- Rannalta
Kysymys on oikein kirjoituksesta ei lausumisesta. Tuolla hinnalla löytyy jo loistavia hotelleja. Älä varaa sellaista hotellia mihin valmismatkalaiset tekee matkoja saat tasokkaamman eikä ole syrjässä
- PilkunJyystäjä
Rannalta kirjoitti:
Kysymys on oikein kirjoituksesta ei lausumisesta. Tuolla hinnalla löytyy jo loistavia hotelleja. Älä varaa sellaista hotellia mihin valmismatkalaiset tekee matkoja saat tasokkaamman eikä ole syrjässä
Juu, kysymys on oikeinkirjoituksesta :) Pistäppä huviksen kuukkeliin hakuun Samed tai Samet, kumpikin on ihan vakiintuneita kirjoitusmuotoja... Sulla riittänee rannalta asiantuntemus määrittämään kumpi on se oikea, onnittelut kaikkitietävyydestä.
- Kohchang1
Vongduan resort.
Samea villa resort.
Tutki sivustot.
Hauskaa lomaa! - Kohchang1
Siis.
Vongduang resort.
Samea Villa resort.
Tää laite ohjaa kirjoitusta joten eka viesti kirjoitusvirheitä.
Hauskaa lomaa, - Kohchang1
Samed villa resort.
Hävettää...
Hauskaa lomaa!- savadukipkopko
Kiitos! Pitääpä käydä tuo kurkkaamassa. Onkohan sijainnilla siellä väliä, vai onko niin pieni saari, että lyhyt matka joka paikkaan??
- PetePhuket
savadukipkopko kirjoitti:
Kiitos! Pitääpä käydä tuo kurkkaamassa. Onkohan sijainnilla siellä väliä, vai onko niin pieni saari, että lyhyt matka joka paikkaan??
Tuo Samet Villa on varmasti yksi parhaista vaihtoehdoista, ainoastaan naapurin gay-disco on viikonloppuisin vähän meluisa kun Bangkokista saapuvat irroittelemaan... Jos se nyt vaikuttaa asiaan. Kannattaa ottaa bungalowi merinäköalalla, ei ole paljon kalliimpi, mutta paljon mukavampi.
Saari on suht pieni joo ja tuo hotelli on kävelyetäisyydellä pientä keskustaa ajatellen. Kiinalaisten määrä lisääntyy mitä lähemmäs keskustaa menee. Toiseen suuntaan mentäessä on polun päässä myös kiva ranta, jossa ainakin vielä viime keväällä oli hauska lautta keskellä lahdelmaa, sinne oli hupi uida paistattelemaan päivää.
- Pieksämäkinen
Itse lomailen aina tuolla, ei pakettimatkalaiset ole aina edessä tössimässä:
http://se.jussinhotel.net/- JustJustjoox
Harmi vaan kun on väärä saari ja piti päästä pätemään.
- SavolaisuusONsairaus
Syökö Syöksymäkinen myös Turakaisten Täimaassa kirnupiimää ja ruisleippee ?
- FrankZane
Muta miltä rannalta, suosittelisitte hotellin ottamaan. Onko parasta pitäytyä siinä, ns. päärannan lähellä, vai toisella puolella oleva Ao Prang (tai joku sinnepäin). Entäs sitten tuo jo aiemmin mainittukin Vongduang ??
- thaikkufani
Valitettavasti en osaa ketjun aloittanutta majoitusvalinnassa neuvoa, mutta pienen vinkin annan. Toisella puolella saarta sijaitsevat majoituskeskukset ja toisella puolen on hiljaista ja ranta siellä on huonompaa kuin sillä puolella, jonne majoituskeskukset ovat sijoittuneet. Bangkogilaiset matkaavat samettisaarelle lomien viettoon. Samettisaari on hyvin hiljainen, mutta kuvien ja matkaajien mukaan kaunis. Voi olla, että samettisaari tai sen osa on kansallispuistoa ja saaressa käyviltä peritään pieni maksu, jollen muista väärin. Jos haluat lomaltasi elämää, niin älä vietä pitkään samettisaarella, vaan suuntaa osaksi aikaa lomastasi esim. Bangkokiin.
- aivaniihanaa
Koh Samet on ihana paikka hääjuhlille eikä kuokkavieraatkaan vaivaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei81010Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125966- 109939
- 53892
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85812Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.42766Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev153699- 62668
- 70576
- 95561
- 60524
- 52521
- 36509
- 35497
- 22486
- 26460
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31433Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408