Janne nurin?

Jos hyppääjän takapuoli osuu alastulorinteeseen eikö se lasketa kaatuneeksi hypyksi.Jannen takapuoli raapii rinnettä vai osuuko se vasta kaatuma linjan jälkeen .
5984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ilmeisesti jannen takapuoli oli hyvin hyvin lähellä maata, muttei kuitenkaan osunut.. Itse koitin katsoa silmät tarkkana, mutta varmuudella en osaa sanoa.. Voihan tuokin kyllä olla mahdollista, että peppu osui maahan vasta kaatumisrajan jälkeen. Varmasti tuomio meni kuitenkin aivan oikein, koska kukaan ei ole asiasta valittanut!

Äänestä
  • Kun katsoo sitä hidastusta mikä on otettu aivan Jannen edestä koko matkan näkee että lumi pölähtää ihan lopussa ennenkuin Janne pääsee ylös.Mikä on siinä tulkinta Reilu istuminen vai käsi maahan kosketus.

    Äänestä

Olen katsonut monta kertaa hidastettuna ja
kyllä hanuri osui maahan vasta linjan jälkeen.
Eihän Janne olis menettänyt kuin 10--15 pist.
"Kun sai muutenkin huonot pisteen kuten aina
nykyisin" Vaikka olis kaatunut aikaisemmin.
On aivan liian kovat vauhdit Jannen tasoiselle
ja kuntoiselle. Vaikka Jannen mukaan vauhdit
pitäisi määrätä.Tuomarineuvosto yrittää
saada Jannen loukkaantumaan.

Äänestä

se oli kaatunut hyppy.

Äänestä
  • Hyppy on kaatunnut jos käsi koskettaa maata ennen kaatumisviivaa. Näin ainakin ennen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaatuiko kirjoitti:

Jos hyppääjän takapuoli osuu alastulorinteeseen eikö se lasketa kaatuneeksi hypyksi.Jannen takapuoli raapii rinnettä vai osuuko se vasta kaatuma linjan jälkeen .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu