Jos hyppääjän takapuoli osuu alastulorinteeseen eikö se lasketa kaatuneeksi hypyksi.Jannen takapuoli raapii rinnettä vai osuuko se vasta kaatuma linjan jälkeen .
Janne nurin?
5
916
Vastaukset
- ...
Ilmeisesti jannen takapuoli oli hyvin hyvin lähellä maata, muttei kuitenkaan osunut.. Itse koitin katsoa silmät tarkkana, mutta varmuudella en osaa sanoa.. Voihan tuokin kyllä olla mahdollista, että peppu osui maahan vasta kaatumisrajan jälkeen. Varmasti tuomio meni kuitenkin aivan oikein, koska kukaan ei ole asiasta valittanut!
- kaatuiko
Kun katsoo sitä hidastusta mikä on otettu aivan Jannen edestä koko matkan näkee että lumi pölähtää ihan lopussa ennenkuin Janne pääsee ylös.Mikä on siinä tulkinta Reilu istuminen vai käsi maahan kosketus.
- Ekitalo
Olen katsonut monta kertaa hidastettuna ja
kyllä hanuri osui maahan vasta linjan jälkeen.
Eihän Janne olis menettänyt kuin 10--15 pist.
"Kun sai muutenkin huonot pisteen kuten aina
nykyisin" Vaikka olis kaatunut aikaisemmin.
On aivan liian kovat vauhdit Jannen tasoiselle
ja kuntoiselle. Vaikka Jannen mukaan vauhdit
pitäisi määrätä.Tuomarineuvosto yrittää
saada Jannen loukkaantumaan. - katso lehtikuvasta
se oli kaatunut hyppy.
- IMMU
Hyppy on kaatunnut jos käsi koskettaa maata ennen kaatumisviivaa. Näin ainakin ennen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824817- 1882178
- 1321822
- 1751455
- 341425
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161371ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj201329- 351116
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3181091- 781013