Kaveri sabotoi mun suhdetta

tyttöjollaonongelma

Eli siis oon huhtikuussa 16-vuotias tyttö ja oon seurustellu nyt 4kk 11-vuotiaan (kohta 12) kanssa. Tää juttu on jotenki tosi suuri ongelma kaverilleni, joka aina sanoo mulle, että liikaa ikäeroo ja et mun pitäis tapailla oman ikäistä. Se on yrittäny erottaa meidät, monta kertaa. Se sanoo vaa et on mulle paras ratkasu. Aion ehkä pistää välit poikki sen kaa, mut mitä mieltä te ootte?

14

105

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerrankin järkevä ihminen. Minä kun olen olen 16 ja tyttöystäväni ovat 12v:3

    • hkjjhkhkhkhj

      Ikäero nyt on aivan tilanteesta toki kiinni, ihan hyvin voisi kuvitella vaikkapa 25 ja 35-vuotiaat yhdessä, mutta aika erikoinen tilanne teillä kyllä. Ihmetyttää lähinnä, että mitähän yhteistä voi 16-vuotiaalla, eli lukio/amis-ikäisellä ja jollain tyyliin alakoululaisella. Ei ainakaan itse olisi mitenkään voinut kuvitella 16-vuotiaana, että ois ollu mitään puhuttavaakaan 11v kanssa, saatika että olis suhteessa.

      Mutta sinä et ole minä ja asia ei kuulu minulle, joten ei sillä ole väliä.

    • mitämäjustoikeenluin

      Liian suuri ikäero. 16 vuotias tyttö kiinnostuu 12v pojasta, jolla ei edes kivekset oo laskeutunut. Voi vittu.

      • htytruyrt

        Missä sanottiin kiveksistä mitään? Kyllä ne tossa iässä yleensä on jo laskeutuneet, plus mitä väliä sillä on. Lyön vetoa, että oot tyttö, kuulostat just semmoselta ylimielisesltä idioottiteinitytöltä


    • kiItti_mies

      Mitäs sitten jos se pedari onkin oikeasti 40??

      • krooooooooooooooooohhh

        Huomaisiko sen ehkä ulkonäöstä, mitä luulet?


    • asiastatietävä

      Neljä kuukautta noilla spekseillä on jo aika hyvin. Kävikö ihastuksen aikaan mahdollisesti niin, että joko poika luuli sua nuoremmaksi tai sä luulit poikaa vanhemmaksi? Vaikuttiko poika selvästi ikäistään kypsemmältä? Rakastatteko toisianne oikeasti? Täst herää niin monta kysymystä. On lisäks mahdollista, että poika saattaa löytää jonkun uuden, sillä pikkulasten (kyllä, pidän 11v:tä pikkulapsena) mielialat, tms. saattaa ailahdella jopa muutamissa päivissä ihan päälaelleen, sillä 11v. on vasta tulossa tähän niin sanottuun murrosikään; Tai asiaa turhaan hienostelematta ja selkeellä suomen kielellä, sillä on pallit vasta laskeutumassa.

      Mut... rakkaus ei yleensä kato ikää sun muita juttuja joten onnittelut teille ja toivottavasti tää teiän juttu kestää :)

      • 238456

        Missä sanotaan, että "ihastus" on poika?


    • gsgttg

      Kaverisi tietää muiden asiat paremmin, kuin he itse. Maailma on täynnä tällaisia henkilöitä.

    • SossunAkka

      Sinä olet pedofili.Sinusta pitäisi tehdä ilmoitus poliisille ja lasten suojeluun.

    • Vitun_pedo

      Vitun pedofiili. Kaveris on täysin oikeassa.

    • Kaverisi on oikeassa.
      Teillä on about 4v ikäeroo ja se on liikaa.. 1/3 sen pojan elämästä. Eihän ton ikäsillä oo edes murrosikä alkanu kunnolla... eti joku vähän vanhempi.

      • minkäpojan

        Pojan?


      • minkäpojan kirjoitti:

        Pojan?

        Olkoon mikä tahansa. Lähdin oletuksesta, että "hän" on poika, enkä ajatellut sen kummemmin. Jos on oikeasti epäselvää, niin tytön kohdalla sama.


    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2493
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1738
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1598
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1573
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      985
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      958
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      881
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      61
      856
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      834
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      818
    Aihe