Ensiviikolla plussa kelejä ja vesisateita. Lumet sulat kokonaan. Voi mitenonnellisia olemme. Ei pakkohiihtoa kouluissa. Kun lumi tuli oli niin kylmää ettei lapset voineet hiihtää ja nyt kun pakkanen lauhtuu niin lauhtuu niin paljon että lumet sulaa!
Olemme niin onnellisia ettei onnellisempia voida olla.
Lasten ei tarvi olla koulusta pois hiihtämisen takia, vaan voivat olla mukana. Myös musiikki koulutus jatkuu siten että menevät sinne itse kun ei ole pakkasta. Meillä -5 pakkanen aiheuttaa sen että lapset viedään ja haetaan koulusta. Meillä on käsivakuutus niin kova että kädet ei saa mennä poikki, sillä flyygelin soittajat, selon soittajat, viulistit ja harpisti tarvii käsiään.
Voi kun saisi vielä koulut ymmärtämään, että pakkohiihto on pahasta ja kaikille lapsille pitäisi pakkoostaa flyygeli. Siinä missä pakotetaan suksikaupoille voisi pakottaa flygelikaupoille. Meillä on kolme ylimääräistä flyygelia joita voimme vuokrata, 25 000 e/kk. On kurjaa kun kouluissa ei ole pakkosoittotunteja, ehkä joskus.
Mehän voisimme perustaa soittokoulun.
Ilo uutinen säässä
11
142
Vastaukset 11
- muusikkoperhe
Ostin viisi harmonikkaa ja kuusi selloa. Nyt olisi vielä hakusessa harppu, torvi ja pasuuna.
- huikauheaa
Harppu on taivaan soitin, torvi ja pasuuna sodan soittimia. Minä rakastan rauhaa.
- hiihtäjänpoika
Muusikot kuolevat aikaisemmin kuin hiihtäjät. Muusikot ovat läskejä ja sydänvikaisia. Ei hyvä, mutta itsepä maalaat taulusi tai sävellät sinfoniasi.
- yhäriruikutjaviranomaise
kuolevat aikaisemmin kuin lapset ja lapsistaan tarkoitushakuisesti vieraannutetut lapsen isät; äidin ja viranomaisten valehdellessa tuomioistuimessa lapsen olosuhteet, toiveet ja lausunnot perättö-
mässä lausumassaan. Äidin ja viranomaiset ovat läskejä, sydän-
vikaisia narsisteja. Ei hyvä, mutta itseppähän maalaatte piruja
seinälle ja valehtelette mielenvikaisena lapsen olosuhteet perättö-
mässä lausumassanne, sairaudessanne.
- vanhuuskaukana
Musiikki pidentää ikää, mulla on viisi kuoroa, neljä pianoryhmää, viisi sello ja viulu ryhmää, kuusi muskaria, sitten keikkailen itse orkesterin kanssa... ja tässä olen yhä.
- Eipianolle
Pietari kutsuu, kun täytät 67 v.
- siperiajakuolema
Eipianolle kirjoitti:
Pietari kutsuu, kun täytät 67 v.
kutsuu, kun täytät 69v.
- sitäodotammekaikki
siperiajakuolema kirjoitti:
kutsuu, kun täytät 69v.
Konserttikiertue??? Ihanaa!!!!
- kutsutaankaikki
sitäodotammekaikki kirjoitti:
Konserttikiertue??? Ihanaa!!!!
Raision kaupungin viranomaiset/ lastensuojeluviranomaiset, valvovat viranomaiset ja suomen tuomioistuinlaitoksen arvovaltaiset lakia
rikkovat tuomarit, oikeusneuvokset hovi- ja korkeimman oikeuden presidentteineen.. - Hipheijaajaa
siperiajakuolema kirjoitti:
kutsuu, kun täytät 69v.
Jefferson Airplanen kitaristi Paul Kantner on kuollut.
- kukaseuraava
Hipheijaajaa kirjoitti:
Jefferson Airplanen kitaristi Paul Kantner on kuollut.
lastensuojeluviranomainen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61291
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671038Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.224833- 63758
- 67755
- 70677
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22646Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?136631Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66599Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34547
- 53536
- 55528
- 48503
- 38489
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?101487Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40483Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40473- 30473
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440