Onko kyseiseen messenger versioon olemassa toimivaa plus-ohjelmaa?
Msn Messenger 7.0 Beeta
Zomeone
6476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei tietääkseni ole olemassa vielä.
itselläni tuo plus asenteli jotain vakoilukomponentteja koneelleni, joten en ole sitä putsausoperaation jälkeen kokeillut. Täysin varma en ole siitä tulivatko ne juuri tuon plussan mukana, mutta siltä se erittäin pahasti näyttää... Onko muilla tuosta kokemuksia?
olla oikeassa. http://koti.mbnet.fi/pattaya1/hjt10.htm
kylläpä löytyy messenger plus 3.4 jotain hyvin pelaa mulla ainakin. ja noissa on kyllä ne valikot jossa valitaan laitanko ohjelman lisäksi sontaa koneelleni vai en. pitää osata lukee
Niinpä niin, luulet minun siis kärsivän jonkinlaisesta lukihäiriöstä... :). Vastasin kaikkiin kyselyihin sponssijutuista jne. "ei". Tästä huolimatta koneelle ilmestyi ylimääräistä roinaa, tarkistin koneeni ennen plussan asennusta ja sen jälkeen AdAwarella ja Spybot Search & Destroylla.
Tuon uuden version suhteen olin väärässä, näyttää se tosiaan olevan saatavilla.
http://msgplus.mybboard.com/pid331874.html
Kuten sanoin, en ole _täysin_ varma tulivatko nuo roinat plussan mukana, edelleen pidän sitä todennäköisenä. Termanin viesti myös vahvisti epäilyksiäni, kannattaa ainakin pitää varansa ja tarkistaa koneensa esim. AdAwarella.
Tuolla tietoa.
http://www.download.com/3302-2150_4-10320442.html
http://www.spywareinfo.com/newsletter/archives/june-2003/3.php
...syynä tuohon spywaren tunkemiseen koneelle, oli jokin muu kuin msg . Tein pikaisen testin AdAware Spybot hijack this -ohjelmien kanssa ennen ja jälkeen tuon msg 3.40 -version asennusta. Ainakaan tämän perusteella spywarea ei tullut (Vastaus sponssiviestiin tietenkin "ei"). Nyt on vain ongelmana se, että mistä spyware sitten tuli aiemmin, elleivät ne tulleet tuosta plussasta... ;-)
Toisaalta, konettani käyttävät välillä muutkin kuin minä itse ja vaikka kuinka yrittää perustella miksei exploreria voisi käyttää, niin se ei auta asiaa.
Tulipa nyt testattua jottei nyt ihan MuTu-pohjalta ole liikkeellä.