Kämppis varasti rahaa 40 euroa. Kysyn nyt neuvoja kuinka saada hänet tunnustamaan/ kiinni uudesta varkaudesta ja ennen kaikkea potkaistua pihalle asunnosta tai muuttamaan itse vapaaehtoisesti. (Itse en halua muuttaa, sillä asunto on kaikin puolin unelma.)
Ilmapiiri asunnossa on tällä hetkellä teko-ystävällinen ja kämppis on hyvin varovaisen oloinen. En ole maininnut hänelle epäilyistäni mitään.
Olen 100 %- varma kämppiksen syyllisyydestä, mutta todisteet puuttuvat. En mene yksityiskohtiin tapauksesta, sillä koko tältä viestiltä menee pointti, jos kämppis saa ketjun jotain kautta tietoonsa ja tunnistaa itsensä. Kaipaan hyviä neuvoja.
Kuinka saada varas-kämppis pihalle asunnosta?
1
540
Vastaukset
- openoff
Kämppis? kenen nimissä on vuokrasopimus?
Jos sinä, joudut siis maksamaan koko vuokran itse
Hanki nyt aluksi https://fi.wikipedia.org/wiki/Kassalipas noita löytää hinta haitarilla 13-36 €. Tuosta kantokahvasta voit kiinnitää sen vaikka asunnon patteriin jolllei muuta kiinteää ole. Metalliketjua myydään metritavarana ja lukkoja löytyy jopa 2 € /kpl. {halvimmillaan koko talletusloora ~20 €..}
Jos olet asumistuen piirissä on neliöraja 39 neliötä, loppu menee itse maksettavaan.
Myös lukko 'oman huoneen oveen' auttaa mutta tulee ainakin puolet kalliimaksi.
"Kuka kerran keksitään sitä aina epäillään"kun luotto on mennyt se ei palaudu koskaan. Tälläiselle henkilölle on vedettävä reviirinraja, vaikka ei asiointia hänen kansaan saisi lopetettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643