Ruotsalainen liivijengi rantautuu Suomeen

meillehänkyllämahtuu

Hirmuinen "Helvetes Hängslarna MC" on nyt laajentamassa päivähoitoaan tänne Suomen puolelle.
Rajavartiolaitos on kuitenkin varautunut tilanteeseen ja on ottanut nämä maahantunkeutujat melkein heti hoiviinsa, sillä tämä ruotsalainen porukka on helposti tunnistettavissa:

Jengin pääjehuilla on kaikilla värikkäät kureliivit, alipäällystöllä taas puolestaan Ikeasta varastetut naisten rintaliivit.
Ja kaikki Suomen puolelle rantautuneet ovat uimataidottomia, joten heidät tunnistaa helposti Kalle Anka-uimaliiveistä, jonka tulijat ovat kietaisseet vyötärölleen.
Syyksi tähän Suomeen tulemiseen on jengiläisten mukaan pakottava syy.
Ruotsalainen Falun-korv ja hapansilakka aiheuttavat niin voimakkaita henkisiä häiriöitä, että on ihan pakko päästä pois.

He ilmoittivat myös sen, että ovat halukkaita liittymään Suomen Armeijaan, mikäli saavat käyttää omia hiusverkkojaan ja pehmeää leipää annetaan joka aterialla.
Turussa tyhjillään oleva Kakolan vankila otetaan käyttöön ja siellä nämä SveaMamman ihmelapset varmasti tuntevat olonsa kotoisaksi.
Poliisin mukaan nämä uimataidottomat henkselijengiläiset eivät tule tuottamaan mitään häiriötä, sillä Kakolan valot sammutetaan heti Pikku-Kakkosen päätyttyä ja patterilla alkaa hiljaisuus.

10

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-ylimieli-lääkäri

      Onko Palomalla kytköksiä moiseen jengiin?
      Entä muut tänne palstalle salaa Tor verkon kautta kirjoittelevat ex-suomalaiset?
      Hollantiakin tarkkaillaan.
      ent.siivoojaparalla on muukalaispassi, hänellä diplomoppinen koskemattomuus matkustaan Tukholma - Hels.ingles väliä.
      Oli miten vain, Kakolaan en sijoittaisi ketään, ennen kuin heitä olisi tarkkailtu puoli vuotta samalla alueella olleen Annakx vai et vankimielisairaalan osastoilla.

    • kohtaryskyy

      Se muodostuu Soinin haalimista isismamuista!

      • Väärin ,ne on sisämisterin haalimia sisäköitä.


    • O-Orvokki

      Oletteko huomanneet, että MC-klubiporukat näyttävät pitävän hyvää huolta pyöristään ja itsestäänkin. Pyörät kiiltävät, miesten asut ja hiukset näyttävät siistiltä ja puhtailta.

      Viime syksynä kiertelin ruska-aikaan kameran kanssa kaupungin ranta-alueita. Hietarannan kallioilla oli jokin MC-ryhmä pitämässä taukoa. Pyysin ja sain luvan kuvata komeita miehiä pyörineen. Juteltiin hetken aikaa ja minulle jäi kuvien lisäksi vain positiivisia muistoja.

    • PS: Hietsun kallioilla totesin taas kerran, ettei kannata antaa valtaa omille ennakkoluuloille ja peloille. Kun arvostaa ja suhtautuu kunnioittavasti ihmisiin, saa useimmiten samanlaista vastakaikua ja joskus voi saada paljon muutakin hyvää.

      PPS: Olisin muuten päässyt Harrikan kyytiinkin, ja harmitti, ettei asuni oikein sopinut siihen.

      • Jawazz

        O-Orvokki oliko hame päällä, kun et mennyt harrikan kyytiin? Muistan nähneeni, että nainen on istunut poikittain takapakalla, kun oli pukeutunee ma hameeseen.


      • ent.siivoojaparka

        Minkäslaisia ennakkoluuloja sinulla on aikaisemmin ollut MC-klubilaisista?
        Eihän moottoripyöräilyä harrastavista ole kuin murto-osa niitä, jotka kuuluvat järjestäytyneisiin rikollisiin MC-kerhoihin, prosenttijengiin.
        Meilläkin oli tuossa lähistöllä ihan vaaraton MC-klubi. Tekivät pitkiä motskariretkiä porukalla ilman mitään hämärää toimintaa.
        Edesmennyt serkkuni, rikostoimittaja, on muuten kirjoittanut kirjan niistä prosenttijengeistä. Hän pääsi soluttautumaan aika syvälle niihin piireihin aineistoa hakiessaan.


      • O-Orvokki
        Jawazz kirjoitti:

        O-Orvokki oliko hame päällä, kun et mennyt harrikan kyytiin? Muistan nähneeni, että nainen on istunut poikittain takapakalla, kun oli pukeutunee ma hameeseen.

        Enpä muista tarkemmin asuni yksityiskohtia. Läheisilläni on hyvät suoja-asut "mopoillessaan".

        Onkohan luvallista istua moottoripyörän kyydissä kuvaamallasi tavalla, vai voisiko poliisi sakottamista?


      • O-Orvokki
        ent.siivoojaparka kirjoitti:

        Minkäslaisia ennakkoluuloja sinulla on aikaisemmin ollut MC-klubilaisista?
        Eihän moottoripyöräilyä harrastavista ole kuin murto-osa niitä, jotka kuuluvat järjestäytyneisiin rikollisiin MC-kerhoihin, prosenttijengiin.
        Meilläkin oli tuossa lähistöllä ihan vaaraton MC-klubi. Tekivät pitkiä motskariretkiä porukalla ilman mitään hämärää toimintaa.
        Edesmennyt serkkuni, rikostoimittaja, on muuten kirjoittanut kirjan niistä prosenttijengeistä. Hän pääsi soluttautumaan aika syvälle niihin piireihin aineistoa hakiessaan.

        Sellaisia, että uskoin lehdistä lukemiani juttuja ja kuljin aina hieman varuillani, kun aikoinaan jouduin useinkin ohittamaan yhden vähemmän hyvämaineisen MC-jengin kokoontumispaikan. Heillä oli käytössään tiloja yhden talon kivijalkatasossa paikassa, jonka ohi ajoin usein pyörä- tai kävelylenkillä.


      • ent.siivoojaparka
        O-Orvokki kirjoitti:

        Enpä muista tarkemmin asuni yksityiskohtia. Läheisilläni on hyvät suoja-asut "mopoillessaan".

        Onkohan luvallista istua moottoripyörän kyydissä kuvaamallasi tavalla, vai voisiko poliisi sakottamista?

        Ainakin, kun mopon tarakalla kyyditin kouluaikoinani yhtä naisellista kaveriani, joka istui sirosti poikittain, niin poliisit antoivat vain varoituksen.
        En kyllä ole varma, oliko syynä hänen istuma-asentonsa vaiko se, ettei hän näyttänyt enää alle 12 vuotiaalta. Olivat vähän epäselviä toruessaan meitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      64
      7084
    2. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      232
      5833
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      74
      4555
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      106
      3792
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      74
      2956
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      66
      2917
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      119
      2620
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      25
      2083
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      62
      1937
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      255
      1831
    Aihe