Moikka.
Onko kellään vinkata kalastusretkistä? Mistä pääsee, hintaluokkaa jne. jne.
Ajatuksena päivän reissu tehdä Khao Lakista käsin.
Kiitos jo etukäteen!
Kalastusta Khao Lakissa?
4
155
Vastaukset
Riippuu vähän millaista kalastusrekeä olette ajatelleet.
Jos haluatte valmiille kalastusretkelle, niitä myy jokainen retkienmyyjä, joita khao lakissakin on paljon, vähän joka nurkalla. Pari linkkiä ahaalla.
Jos taas haluatte vuokrata pitkähäntäveneen, niin sen voi tehdä joko *Ban nam saissa* Iso valkoinen rakennus n. 7km phuketin suuntaan Khao lakin keskustasta. Vasenmalla puolella tietä khao lakista tullessa. Seinässä lukee isolla Tourist information center tms. Tai sitten myös tab la mussa, jossa on myös ne veneet, löytyy myös myyntitoimisto. Tab la mu on taas siellä mistä saariristeilyt lähtee.
http://www.fishing-khaolak.com/
http://www.khaolakexplorer.com/khao-lak-tours/fishing-trip/- Mikkelsoni
Kiitti vinkistä!
Ihan päivän valmista retkeä olemme tuumailleet.
Mites tuo tab la mu asettuu khao lakiin nähden? Ilmeisesti pääsee muuntyyppisiin retkiin myös. Voitko suositella jotain? http://www.khaolaklovers.com/Khao-Lak-Map-2.htm
kartan alalaidassa näkyy tab la mu.
Sieltä lähtee myös saariristeilyt, esim similanille, jos tykkää olla merellä.
Myös sukellusretkiä sieltä tehdään. Sukelluksista on oma ketju.
valmis retket kannattaa varata etukäteen.- Mikkelsoni
Kiitos vinkistä,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447286
- 324038
- 573565
- 503100
- 172786
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492259- 372258
- 482229
- 432228
- 162226