Kalastusta Phuketista käsin

Mikkelsoni

Hei.

Onko kellään vinkata päivän mittaisista kalastusretkistä? Mistä lähtee,hintaluokkaa jne jne.

Kiitos jo etukäteen!

5

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalatjopomppivat
    • Mikkelsoni

      Kiitti vinkistä!

    • KatalleMaaliskuussa

      Harri Haataisen TUNA Resort, siinä 1 suomalainen kalastus alus. On itse mukana kalassa.
      Phuket Fishingtours järjestää myös. Voi vuokrata myös yksityisreissun. Meillä maksoi noin 16 000 baht 5 hlö/päivä.
      Sai kalastaa itse koko ajan.
      Näissä toisissa veneissä jos on esimerkiksi 10 kalastajaa mukana niin jokaisen kalastusvuoro on 15-20 minuuttia. Sitten odotat kun toiset käyttää vuoronsa ja taas saat istua kalastuspenkissä tuon pienen ajan.
      Päivä kuluu kyllä mukavasti kaikilla reissuilla, itse tilasin tuon privaattireissun ja siellä sai kalastaa paljon enemmän. Eikä hinta ole mikään mahdoton. Tilaus sähköpostitse, noutavat hotellilta ja tuovat takaisin. Chalongin satamasta lähtee.
      Tuossa eka viestissä sanottiin, että aina tulee kalaa. Kalamies tietää, ettei tuo pidä takuuvarmasti paikkaansa. Hauskaa kalareissua, mikäli menette. Ja kireitä siimoja.

      • Turrela

        suomalaisesta white bear ravintolasta katalla opastivat suomalaiselle first buddy diversille josta sai yksityisveneen omalle poppoolle 12.000 paikallista. eikä ollut muita kuin me ja sai kalastella rauhassa. kuljetukset ja kaikki kuului hintaan.


    • Mikkelsoni

      Kiitos näistä!

      Eiköhän meillä näillä päästä liikenteeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3540
    2. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3463
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3312
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2759
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2016
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1942
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1676
    8. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      40
      1665
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1625
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1390
    Aihe