Ibuprofeenihan voi heikentää raskaaksituloa ja viivästyttää ovulaatiota (lukee paketissakin, että heikentää hedelmällisyyttä) mutta jos ivf-pistoshoidon aikana tulee kovia kipuja, mitä särkylääkkeitä voi käyttää? Siis jos munasarjoja pistelee ja jomottaa tosi paljon siinä loppuvaiheessa tai tulee vaikka migreeni? Kai edes panadolia saa ottaa?
IVF-hoito ja särkylääkkeet?
hhhhee
1
1149
Vastaukset
- vauvavuonna17
oon ovista metsästellyt kovastikkin ja nyt mennään kp19, enkä positiivsta tulosta ole saanut, liekö ibuprofeiinilla vaikutusta, sillä olen sitä jotunut syömään nyt selkäsärkyyni.. Tosin mulla on myös hieman monirakkulaiset munasarjat, että tämänkin vuoksi ovis ei tahdo löytyä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390