Maailmankansalaiset

Hohhoijaa. On nyt tullut luettua näitä maahanmuuttajapelkoisten purkauksia nettipalstoilla. Laajasti niissä kuvaillaan kuinka nämä mamut eivät ole koskaan ennen nähneet sitä tai tätä eivätkä osaa siksi käyttäytyä.

Ei voi kuitenkaan välttyä siltä ajatukselta, että kaikkein vähiten ovat maailmaa nähneet ja mistään asiasta tietävät nämä kirjoittelijat itse. Tukevat vain toistensa ennakkoluuloja linkittämällä koko maailman rikostapahtumia ja mv-lehden sensaatiokirjoituksia, joihin uskovat enemmän kuin lakikirjaan tai raamattuun.
25101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Entä taharrus gamae, joukkoraiskauspuuhastelu. Sen ovat nämä islamistit tuoneet suomeen, maailmalla se olikin jo tuttu juttu näiden tekemänä.

Mitä mieltä olet siitä?

Äänestä
  • GOOGLE : ASIALEHTI.

    Äänestä

Aloittajan kommentin vahvisti todeksi heti kolme turvapaikanhakijapelkoista, hyvä te.

Äänestä
  • Faktat ovat faktoja. Turvapaikanhakijat ovat tuoneet suomeen joukkoahdistelut ja joukkoraiskaukset samaan tyyliin, mitä tekevät maailmallakin ja sitä asiaa et sanankääntein saa perisuomalaisten miesten syyksi.

    Kun kesä koittaap saa nähdä koemmeko heidän islamista tuttua toimintaa lisää? Toivoisin että ei, mutta maalaisjärki ja todennäköisyydet kertovat toista.

    Äänestä

  • sivustaseuraaja___ kirjoitti:

    Faktat ovat faktoja. Turvapaikanhakijat ovat tuoneet suomeen joukkoahdistelut ja joukkoraiskaukset samaan tyyliin, mitä tekevät maailmallakin ja sitä asiaa et sanankääntein saa perisuomalaisten miesten syyksi.

    Kun kesä koittaap saa nähdä koemmeko heidän islamista tuttua toimintaa lisää? Toivoisin että ei, mutta maalaisjärki ja todennäköisyydet kertovat toista.

    Vaihtaisit sinäkin jo levyä välillä. Kaiket illat hoet samaa. Kyllä varmaan kaikki suomalaiset nämä rikokset tietää jo ja tuskin kukaan niitä hyväksyy. Ne eivät tuolla vaahtoamisellasi muuksi muutu.

    Äänestä

  • UPDATE_11389801 kirjoitti:

    Vaihtaisit sinäkin jo levyä välillä. Kaiket illat hoet samaa. Kyllä varmaan kaikki suomalaiset nämä rikokset tietää jo ja tuskin kukaan niitä hyväksyy. Ne eivät tuolla vaahtoamisellasi muuksi muutu.

    Ei todellakaan muutu niin kauan kuin näitä kurapaskoja Suomenmaan kamaralla pyörii, pahenee päivä päivältä. Jo positiivinen perikuva Teemukin tajunnut todellisen ongelman. koska te silmät ummessa vaeltavat tajuatte, ennen kuin on liian myöhäistä ?

    Äänestä

  • UPDATE_11389801 kirjoitti:

    Vaihtaisit sinäkin jo levyä välillä. Kaiket illat hoet samaa. Kyllä varmaan kaikki suomalaiset nämä rikokset tietää jo ja tuskin kukaan niitä hyväksyy. Ne eivät tuolla vaahtoamisellasi muuksi muutu.

    Yksi vanhapiika täällä pyörittää samaa levyä viikosta toiseen.
    No, maailmaan mahtuu mielipiteitä.

    Äänestä

  • Aina_samaa kirjoitti:

    Yksi vanhapiika täällä pyörittää samaa levyä viikosta toiseen.
    No, maailmaan mahtuu mielipiteitä.

    Kenestäkään kirjoitat, et ainakaan minusta. Tuo sivilisääty ei täsmää.

    Äänestä

  • UPDATE_11389801 kirjoitti:

    Kenestäkään kirjoitat, et ainakaan minusta. Tuo sivilisääty ei täsmää.

    Ei se siitä jankkaamalla miksikään muutu. Tee asialle jotain. Vaihtaisit vaikka levyä...

    Äänestä

  • jankutijankuti kirjoitti:

    Ei se siitä jankkaamalla miksikään muutu. Tee asialle jotain. Vaihtaisit vaikka levyä...

    Selvennätkö pointtisi, jos kommenttisi sellaisen sisälsi. Oliko vaan tällaista turhanpäiväistä jorinaa?

    Äänestä

  • UPDATE_11389801 kirjoitti:

    Kenestäkään kirjoitat, et ainakaan minusta. Tuo sivilisääty ei täsmää.

    Vai valikoivaa kuuloa?

    Äänestä

Joo kovasti on naisten suojelemisvimma saanut tulta alleen. Heh heh, Tampereella katupartioissa äijiä, joilla on itsellään tuomioita naisten pahoinpitelystä... onko missään enää järkeä?

Oikeesti, mistä on kysymys? No ei todellakaan naisten suojelemisesta. On vaan tietyllä porukalla herännyt vallan helvetillinen pelko siitä, että nämä tummat miehet onkin mahdollisesti enemmän naisten mieleen kuin he itse ja kuulemma kovia poikia muutenkin. Itseään nämä odinin soturit ja niiden kätyrit ja myötäilijät siinä haluavat suojella, eivät naisia. Että pois täältä, etten minä pian jää ilman...

Eipä ole suomalaiset naiset nousseet barrikaadeille siitä, että suomalaiset miehet on rahdanneet tänne jo kymmenet vuodet aasialaisia naisia ja siinä sivussa venäläisiä ja virolaisia plus mitä tahansa itäeurooppalaisia, jotka täällä sitten ovat joskus tiettyä mainettakin saaneet. Kyllä sen on suomalaisen naisen itsetunto kestänyt.

En sillä sano, etten uskoisi seksirikollisuutta tapahtuvan näiden maahanmuuttajien taholta. Kyllä ihan varmasti, mutta siihen ei mikään ukkojen uhoaminen auta. Missäs he ovat silloin, kun suomalainen mies käy naiseensa käsiksi? Mikseivät he ole kovaan ääneen pauhaamassa palstoilla ja oikeuslaitosten edustalla, kun suomalainen mies saa syytteen raiskauksesta? Pah, täällähän on perinteisesti pidetty raiskausta naisen itsensä vikana. Sen vuoksi ei naiset ole uskaltaneet nostaa syytteitäkään, kun saavat paskat omille silmilleen.

Meillä vielä oikeuslaitos mittaa raiskauksen kestoakin ja määrittelee raiskaukselle erilaisia asteita, niin kuin sillä olisi mitään merkitystä uhrille, mutta uhrihan onkin vain nainen. Olen jo pitkään odottanut, milloin saadaan julkisuuteen ensimmäinen homoraiskaus, jossa sitten puidaan miespuolisen uhrin mahdollista omaa syyllisyyttä humalatila-asteineen ym. ja pohdiskellaan, onko kyseessä törkeä vai lievä raiskaus. Ja uhrina luonnollisesti aikuinen mies, ei lapsi. Niin, tuskinpa milloinkaan. Joko niitä ei sitten kerta kaikkiaan tapahdu ollenkaan tai sitten uhrit ei mene poliisin puheille, mutta olisipa mielenkiintoista seurata, mikä olisi tuomio.

Kun nämä pakolaiset eivät osaa kieltä ja ovat ja liikkuvat vain omissa porukoissaan, he eivät luultavasti edes tiedä, miten valtava mekkala heidän tänne tulostaan on nostettu ja mistä heitä kaiken aikaa niin suuresti epäillään ja syytetään. Ja miten vihattuja he joidenkin taholta ovat. Eipä nämä vastaanottokeskuksiin tehdyt "iskut" ja heihin itseensä kohdistuneet julkisuuteen tulleet pahoinpitelyt ainakaan auta heitä sopeutumaan tänne ja ymmärtämään meidän yhteiskuntaamme. Kyllä sieltä vielä takaisin pesee, se on ihan varmaa.

Meillä on omakin vähemmistömme, romanit, ja varmasti aika monet pääväestöstä tietävät, että ei ehkä ihan kannata lähteä yöaikaan nakkijonossa kännipäissään suutaan soittamaan ja tarkoituksellisesti ärsyttämään nuoruuden voimissaan ja tunnoissaan elävälle mustalaispojalle, koska sieltä voi helposti vaikka veitsi vastaan välähtää. Kun on opittu heidänkin kanssa elämään, miksei sitten muidenkin erinäköisten kanssa. Provosointi ei ainakaan kanna mihinkään.

Ehdottaisin rauhoittumista ja ihmisiin tutustumista. Uskoisin heidänkin toivovan nimenomaan sitä. Kaikkien etuhan se olisi, että oltaisiin sovussa ja tultaisiin toimeen. Eikä suomalaisille naisille ole mitenkään pahitteeksi, vaikka hieman miettisivätkin omaa käyttäytymistään ja pukeutumistaan, ainakin pikkutyttöjen pukeutuminen on nykyään kesäaikaan jo sellaista, että ei ole ihme, että pedofiilit aktivoituu.

Äänestä
  • Romanit onkin hyvä esimerkki kotoutumisesta ja miten näistä saadaan työvoimaa :D

    Äänestä

  • Sulla on hyvä, pitkä ja mielenkiintoinen kirjoitus. Saatanpa sitä kommailla paremmalla ajalla.
    Kaipailit "homoraiskausta". Tässä sulle ensalkuun sellanen:
    http://www.esaimaa.fi/Online/2016/01/19/Turvapaikanhakijaa syytetään toisen turvapaikanhakijan raiskauksesta Lappeenrannassa/2016120181395/4

    Äänestä

  • palaanasiaan kirjoitti:

    Sulla on hyvä, pitkä ja mielenkiintoinen kirjoitus. Saatanpa sitä kommailla paremmalla ajalla.
    Kaipailit "homoraiskausta". Tässä sulle ensalkuun sellanen:
    http://www.esaimaa.fi/Online/2016/01/19/Turvapaikanhakijaa syytetään toisen turvapaikanhakijan raiskauksesta Lappeenrannassa/2016120181395/4

    Kuulin huhua että monet suvakit saivat aivoverenvuodon kun kuulivat tästä raiskauksesta. Suvakki ei tiedä mitä ajatella tässä tilanteessa ja aivoissa kuuluu poks. Normaali ihminen tuomitsisi raiskauksen. Ongelma suvakille on vaan se että raiskaaja oli mamu ja ei se ole mamun vika jos panettaa. Pahaksi onneksi raiskattukin oli mamu ja mamun raiskaaminen on pahempi asia kuin kantasuomelaisen raiskaaminen. Kyllähän tuossa sileät aivot ylikuormittuu ihan liikaa.

    Äänestä

Aloittaja valaisi oivallisesti maahanmuutto- ja muutospelkoisten taustoja.
Kiitos sinulle :)

Äänestä
  • Viestiketjussa tuli minulle uusia asioita, kuten tämä isolla joukolla raiskailu. Hyi hemmetti ja tällaista tapahtuu siis jo suomessakin.

    Äänestä

Kuuntelin YLE:n ajankohtaislähetystä radiosta (Radio Suomi) vähän ennen klo 11. Toimittaja kertoi, että muslimeillä on tällainen ikävä leikki joukolla nöyryyttää uhria ja he nauttivat toisen pelosta. Sitten toimittaja kertoi, että tämä on vanha ilmiö kantasuomalaisten keskuudessa. Hän kertoi, että lukioiden nahkiaiset ja yliopiston fuksi-rituaalit ovat juuri tätä samaa ryhmällä uhrin nöyryttämistä.
Tässä kohtaa suljin radion.

Äänestä
  • Ottiko totuus niin koville?

    Äänestä

  • No jos tuo on totuus, niin ihmettelen.
    Toki armeijassa alokkaita mopotetaan ja yliopistoissa on fuksi-riehoja, mutta ei niillä ole mitään yhteistä joukkoraiskauksen tai joukkohäpäisyn kanssa.
    Vai oletko eri mieltä?
    Miten radion ohjelma jatkui? Mitä muita esimerkkejä YLE:n toimittaja oli löytänyt?
    Voi olla, että olin äkkipikainen radion sulkemisessa, mutta en kyllä osaa nähdä, että suomalaiset ovat jo vuosia tehneet samaa kuin mistä maahanmuuttajia nyt syytetään.

    Äänestä

Taitaa « suvakeilla» vipata kyllä lujaa päästä,kun hyväksyvät matujen rikokset oikopäätä,varkaudet,vanhusten ryöstelyt ja raiskaukset ja jopa henkirikoksetkin,ja syyllistävät näistä suomalaisia miehiä.ovat kyllä suvaitsevaiset todella psyykisen pakkohoidon tarpeessa.

Äänestä

Kumpi on pahempi rikos, raiskaus vai se, että keittää jonkun ihmisen öljyssä?

Äänestä
  • Öljyssä keittäminen on aika vaikea luokitella. Suomessakaan ei taida sellaista tapausta vielä oikeuslaitoksen pöytäkirjoista löytyä. Toki sellainen löytyy aivan viime ajoilta, jossa raiskattu alaikäinen tyttö on poltettu kuoliaaksi, mutta sitä ei varmaankaan voida huomioida tässä tapauksessa, koska tiedetään polttajan etninen tausta...

    Äänestä

  • HuonoVastaus kirjoitti:

    Öljyssä keittäminen on aika vaikea luokitella. Suomessakaan ei taida sellaista tapausta vielä oikeuslaitoksen pöytäkirjoista löytyä. Toki sellainen löytyy aivan viime ajoilta, jossa raiskattu alaikäinen tyttö on poltettu kuoliaaksi, mutta sitä ei varmaankaan voida huomioida tässä tapauksessa, koska tiedetään polttajan etninen tausta...

    Eiköhän tuo öljyssä keittäminen ole sama kuin murha, joten päätelkää itse. Enkä ole varma, saako täällä uhata toista keskustelijaa murhalla.

    Äänestä

  • Onkoasiatonta kirjoitti:

    Eiköhän tuo öljyssä keittäminen ole sama kuin murha, joten päätelkää itse. Enkä ole varma, saako täällä uhata toista keskustelijaa murhalla.

    Riippuu siitä, että onko kuollut ennen keittämistä ja varsinkin sen jälkeen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Valikoivaatietoa kirjoitti:

Hohhoijaa. On nyt tullut luettua näitä maahanmuuttajapelkoisten purkauksia nettipalstoilla. Laajasti niissä kuvaillaan kuinka nämä mamut eivät ole koskaan ennen nähneet sitä tai tätä eivätkä osaa siksi käyttäytyä.

Ei voi kuitenkaan välttyä siltä ajatukselta, että kaikkein vähiten ovat maailmaa nähneet ja mistään asiasta tietävät nämä kirjoittelijat itse. Tukevat vain toistensa ennakkoluuloja linkittämällä koko maailman rikostapahtumia ja mv-lehden sensaatiokirjoituksia, joihin uskovat enemmän kuin lakikirjaan tai raamattuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu