Nissan sunny n13 flektimi

Mikä mahtaa flektimiä vaivata kun ei lähe pyörimään? Voisiko olla flektimin anturi sökö?
4311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tietysti voi olla tai flektin mootori pimeä tai relay? Tai kone ei vain käy liian kuumana talvikelissä!

Äänestä
  • Moottorin lämpötila on koko ajan vähän yli puolessa välissä.

    Äänestä

Testaa flekti suoralla virralla.
Jos pyörii, niin flekti kunnossa.
Jos ei pyöri, niin flekti rikki.

Mittaa anturin vastus kylmänä ja kuumana.
Yleensä flektin anturi on on/off-tyyppinen.
Samalla tulee katsottua liittimien kunto.

Äänestä

Ei se kuulu koko ajan pöristä vain sielloin , kun kone alkaa hikoilla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dasseni kirjoitti:

Mikä mahtaa flektimiä vaivata kun ei lähe pyörimään? Voisiko olla flektimin anturi sökö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu