Myöhäistä iltaa teille kaikille..Sri lanka on yksi suosituimmista matkailu kohteista..Mietin tässä vain että miten sen mahtaa nyt käydä!?Mitäs jos ihmiset alkavat pelätä jä jättävät tämän kohteen miltei kokonaan!?onhan se nykyään aivan mahdollista..Minä olen aina halunnut käydä siellä,en ´kä aio nyt lannistua vaan ensi kesänä minä ja minun perheeni menemme..Siis jos he suostuvat..Mutta kuitenkin,toivvotaan että sri lanka pysyy yhä suosiossa..
Toivotaan
5
1105
Vastaukset
- tiedätkin
Niin tiedätkin kokemuksesta, että maa on tosi köyhä ja heidän palkkatason. Niinpä varmaan voit kantaa kortesi kekoon ensikesänä ja maksaa matkastasi 2000e enemmän kuin aikaisemmilla reissuilla. En kirjoita tätä kateudesta enkä ilkeyttäni, vaan tiedän maan elävän turisteista ja vain korottamalla hintoja he pääsevät uuteen alkuun. Se olisi ikävä asia paikallisille jos turismi kokonaan loppuisi.
- ~~~
Ei Sri Lanka käsittääkseni ihan suosituimpia matkailukohteita ole ollut kuin kenties joskus ennen vuoden 83 tapahtumia. Eihän tulitaukokaan ole kerennyt olla voimassa kuin ihan viime vuodet. Nähdäkseni poliittinen ilmapiiri on varsin epästabiili edelleen ja sen olisi hyvä sinne matkaajienkin tiedostaa.
Anyway. Mekin ollaan lähdössä Sri Lankaan ensi talvena vähän isommalla porukalla. - Sydämeeni
21 vuotta sitten kihloihin Hikkaduwassa.Upea paikka, upea kansa.Uskon että avullamme on iso merkitys saaren tulevaisuuteen..P-O Kankaalle
iso kiitos hänen työstään siellä, ja Hanna-lääkärikin lie juuri oikea henkilö paikalla.
Sinulle..älä matkusta sinne kesällä..vaan talvella, silloin sesonki..ja uskon että matkailu saatu elvytettyä ensi kaudeksi.
Kaikkea hyvää "paratiisiin", joskin nyt surun murtamaan sellaiseen.- Marja
menin minäkin tammik.84. Paikka josta sormukset ostimme oli Gallen kaupunki. Sen jälkeen sinne on tullut tehtyä monta kuukauden matkaa. Viimeksi viimetalvena. Hikkaduwa ja Beruwala on tullut hyvinkin tutuksi ja paljon paikallisia ystäviä. Tuntuu hirveältä nyt katsoa videokuvauksia tuhojen totaalisuudesta. Tänä aamuna tuli viesti, että haju Hikkaduwassa on edelleen kammottava, koska kaikkia ihmisruumiita ei vielä ole pois korjattu.
- weetu
olen samaa mieltä kanssasi. toivotaan että se säilyy suosiossa mutta nyt sinne ei kannataisi ennä lomalle koska siellä on hotellit ainakin melkein kaikki tuhon omia. ja siellähän saattaa tulla sitä .. kulkutautia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k713869- 1013495
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah783328Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia362628- 1151542
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361506Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221114Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421100Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi181076Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja
miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku1181016