12v. & vauvakuume?!

Vauvarakas12v

Tere!
Täällä ruudun takana kirjoittelee 12 vuotias tyttö, kera järisyttävän vauvakuumeen. Kyllä, olen tosi nuori, ja ehkä liiankin. En ole uskaltanut puhua asiasta kenellekkään. Olen aina rakastanut vauvoja ja pikkulapsia. Olen suoraan sanottuna kateellinen niille, joilla on vauva. Tiedän, että vastuu vauvasta olisi suuri, tiedän että rahani eivät tidellakaan vielä riittäisi sen elättämiseen, tiedän että olen nuori, tiedän, että kouluni on pahasti kesken, tiedän, että vauvaa en tee ennen kun täytän 17 (ellei satu vahinkoa...). En kuitenkaan saa päästäni pois ajatusta, kuinka ihanaa olisi pidellä vauvaa sylissä, hoitaa, herätä yöllä, työntää vaunuissa, seurata kuinka se kehityy ja kaikkea mahdolliata muuta! Nimiäkin olen jo suunnitellut. Onko kenelläkään kokemusta samasta?. Pari kertaa olen jopa itkenyt, koska tiedän, että siihen on pitkä aika kun vauvan hanki. Mitä minun pitäisi tehdä?

18

1608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Auttaja11

      Jos sinä olet valmis vauvan hankintaan niin hanki vanhempasi ystäväsi ja muut läheiset varmastikin auttaisivat sinua :)

    • kärsivällisyyttä

      olet vielä lapsen kengissä odottele vielä niin joulupukki tuo sulle barbi nukkeja niillä voit nukuttaa ja harjoitella siihen asti kunnes täystät 18 vuotta sitten voit alkaa vauvan tekoon teet oikein jos odotat vielä

    • Haluanmyös

      Hei! minäkin voisin kanssasi tehdä vauvan

      • Sabrina

        No jollei kerran tpi huolii sua, nii tee mun kans. Mul on sama juttu ku hänel, mut viel kamalampi. Sillö mul on jo ehtiny yli mennä.


      • kivaolisi
        Sabrina kirjoitti:

        No jollei kerran tpi huolii sua, nii tee mun kans. Mul on sama juttu ku hänel, mut viel kamalampi. Sillö mul on jo ehtiny yli mennä.

        Onko tullut ehdokaita?


      • Anonyymi
        Sabrina kirjoitti:

        No jollei kerran tpi huolii sua, nii tee mun kans. Mul on sama juttu ku hänel, mut viel kamalampi. Sillö mul on jo ehtiny yli mennä.

        Halutko viellä?


      • Anonyymi
        Sabrina kirjoitti:

        No jollei kerran tpi huolii sua, nii tee mun kans. Mul on sama juttu ku hänel, mut viel kamalampi. Sillö mul on jo ehtiny yli mennä.

        Voiko sun kans. viellä?


    • Sabrina

      Moi, oon 13w tyttö ja mullaki on ihan järisyttävä vauvakuume siis!

    • Haluanmyös

      Oi hurja että on likkoja jotka haluavat ?

    • Haluanmyös

      Oletko Sabrina onnistunut löytämään

    • haluanmyös

      Niin , voiko noin nuoren kanssa tehdä, voi olla laitonta? mitä mieltä itse

      • Sabrina

        Voi jos itse yhdessä pojan kans on valmis, ja yli 16 vuotiast en haluu. Et mieluummin just 14-16. Mut saa olla saman ikänenkin. Ja mul ei oo välii minkä ikäne sä oot. Mut joo, sä et vastannu mun yhteen vastaukseen tai siihen mun laittamaan kommenttiin jonka mä siis laitoin sulle.


    • Haluanmyös

      Ei käy, saisimme viranomaiset kimpuun, olen pahoillaan

      • Sabrina

        Nii varmaa.


    • Haluanmyös

      Halutko silti keskutella? sähköpostilla

      • Sabrina

        En, ja sitä paitsi, en ruve tänne laittaa yksityis juttui ennenku tapaan muutaman kerran ihmisen kans siis.


    • raimblik

      olen kaksymppinen, perusterve, kuntoileva, parisuhteessa, komea, ei sairauksia taikka mitään vikaa muutenkaan, kuin pieni yksinäisyys. haluaisin luovuttaa sperma pankkii sittiötäni ja olisin valmis näyttämään kuvani jos on kiinnostusta. muuten naiset joutuvat sokkona valitsemaan luovuttajansa ovumiassa taikka mehiläisessä. jos on kiinnostusta lähetä viestiä [email protected] en pyydä rahaa, eikä tarvitse muuten olla yhteydessä jos lapsi välttämättä haluaa tietää. olen parisuhteessa ja todennäköisesti teemme lapsen parin vuoden päästä vasta.

      • Anonyymi

        ja naises ei myöskää varmaa tiiä mitä mies täällä kirjottelee :D lol


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      16
      2320
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      168
      2249
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1818
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      149
      1789
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      479
      1399
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1215
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      55
      1011
    8. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      423
      942
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      921
    10. En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita

      Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä
      Maailman menoa
      237
      881
    Aihe