Kiitos PKO:n boikotin(S.O.O.-PKO)

entiset-asiakkaat

Olikin taloudellisesti itselleni ja perheelleni hyvä asia, että näytitte suvaitsematomuutenne tässä taannoin. Olemme säästäneet, bonuksista huolimatta, silkkaa rahaa keskittämällä ostoreissumme ja hankintamme muualle. Suosittelen kaikille. Iso kiitos PKO:lle ja koko S-ryhmälle siinä samalla.
Terveisiä muuten "muualta mualimalta", jopa etäällä tiedettiin mielivallastanne :)
Ainahan se jonkinlaista mainosta on huonokin mainos, tulee ainakin nimi tunnetuksi.

8

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fanituotteet

      Hienoa, nythän teille sitten jää runsaasti ylimääräistä rahaa jonka voitte sijoittaa noihin Odin-fanituotteisiin! http://urly.fi/yra

    • Tervemenoa

      Hyvä vaan, kun ei natsit pyöri jaloissa, kaupassa käydessä.

      • moimoivaan-

        Aivan, mut muistathan jättää keppihevosesi sille varattuun parkkiin siihen ulkopuolelle.


      • Soldiers.of.onania

        Natsit asioi varmaan mielellään lidlissä.....


      • Boikottiin
        Soldiers.of.onania kirjoitti:

        Natsit asioi varmaan mielellään lidlissä.....

        Ei haluta asioida, Lidl on maahantunkeutuja!


      • kyllikkitenhunen

        Olisi se ihanaa kun irakin poika hieman prisman käytävällä antaisi väkikikkeliä.


    • Onneksi joku uskaltaa ottaa esiin tämän asian. Ikävä kyllä Suomessa ei ole oikeaa kilpailua elintarvike kaupassa. Tänne tarvittaisiin lisää toimijoita, mutta miten se on mahdollista. Nämä S-ryhmäläiset ovat vallanneet kuntien rakennuslupa lautakuntien paikat. Kesko ei enään kykene vastaamaan, hiukan sivuun jääneillä kauppapaikoillaan kilpailuun. Harmillista, me kuluttajat maksetaan se.

      • onhan.noita.paikkoja

        Höpö höpö. Pilkkoon rakennetaan kovaa vauhtia uutta isoa Lidlin myymälää. Keskolla on tontti Karsikossa, mutta eivät halua rakentaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      101
      6390
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      335
      5749
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      61
      3495
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3385
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2779
    6. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1770
    7. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      13
      1755
    8. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1614
    9. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      188
      1224
    10. Toksinen ja negatiivinen kansa

      Samaan muottiin valetut
      Suomussalmi
      93
      1153
    Aihe