Hei, mistä kannattaisi imeä levonoon T420s ajurit win 7 pro käyttis eng.. Google antaa niin monta vaihtoehtoa.
Levonon wlan ajurit
Aliisa30
8103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eikös lenovoissa ole se thinkvantage- ohjelmisto, joka automaattisesti etsii sopivat ajurit netistä. Muutenkin lenovon ajurit ladataan tietysti lenovon sivuilta tuki - kohdasta mallinumero syöttämällä.
Kiitos, Olen katsonut sieltäkin. On thinkvantage mut vaihtoehtoja on paljon. Hauskaa lauantaita sinulle
Joo vaihtoehtoja on siksi koska T420 mallista on olemassa useita eri versioita (kuten muissakin malleissa ja valmistajilla) Sieltä on valittava ne vaihtoehdot jotka sinun koneellesi sopii ei siis kaikkia mitä haku tarjoaa. Tosian se saattaa ilmoitta ettei valittu ajuri ole sopiva kun yrittää asentaa väärää ajuria.
Eikö muka löydy, jos antaa tunnistaa koneen sarjanumeron, tai syöttää sen itse:
http://support.lenovo.com/fi/fi/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-t-series-laptops/thinkpad-t420?TabName=Downloads&linkTrack=Mast:SubNav:Support:Product Support:Product Support|Drivers and Software&beta=null
Kiitos olen tuon tehnyt mut tuleee ilmoitus Wireless capability is turned off. Enkä löydä mistä saan päälle
siinä koneessa on myös fyysinen kytkin sitä varten.
Kyllä minä olen noilta sivuilta (tosin suomenkielisinä) saanut ladattua tarvittavat ajurit omaan Lenovooni T420 malliversio 4236-W7.
Manuaalisesti saa ladatukse oikea ajurit jos/kun tunteen oman koneensa ja kenen valmistamia kompinentteja siihen on käytetty, on Inteliä AMD:tä ym. Kaikkea mitä sieltä tarjotaan ei kannata ladata ainoastaan ne mitä sinun mallinumerollesi on tarkoitettu eikä kaikkia niitäkään koska Windows7 löytää aika paljon ajureita muutenkin.
Mitä ajuria olet sieltä etsimässä?
Kiitos jootoota. Ihanaa viikonloppua sinulle löysin vihdoinkin sen kytkimen. Se on oikealla puolella ja hyvin pelittää.