Mitäköhän tämä voisi olla?

ahdistaa

Olen 21-vuotias nainen. Viimeiset 2 vuotta ja rapiat olen kärsinyt todella runsaasta ja pahanhajuisesta valkovuodosta. Tyttöystävä on ollut sama jo kolmisen vuotta, sukupuolitaudit testattu. Gynekologilla kävin viimeksi viime vuonna jolloin sain zidoval kuurin jonka jälkeen vuoto pysyi poissa ehkä viikon ja alkoi sitten taas. Kuukautiset ovat säännölliset. Virtsatessa vähän tuntuu aristusta.. Nyt olen viimeiset 2 viikkoa vuotanut myös verta jota on ollut valkovuotoon sekoittuneena. Papaa ei ole ikinä otettu.. olen menossa taas gynelle ensi kuussa mutta olisiko kellään aavistusta..?

3

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hhhgg

      Ettei vain olisi pcos? Nuo ikävät vuodot voivat liittyä siihen, itselläni ainakin oli. Googlettelehan muut oireet. Gyne luultavasti ultraa munasarjasi niin näkee. Papa kannattaisi tietenkin ottaa myös.

    • ahdistaa

      Munasarjat ultrattu monesti, ei siis ole pco:ta..

    • Uusi_tartuntako

      Ilmeisesti kyse on tulehduksesta kun lääkäri on määrännyt antibioottia (Zidoval). Ilmeisesti kuuri ei ollut tarpeeksi tehokas tai sait tartunnan uudelleen. Lääkäriin vaan hakemaan uusi resepti ja kerro lääkärille että Zidoval auttoi vain hetkeksi niin saat ehkäpä tehokkaamman antibiootin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      63
      2458
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      103
      2125
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      97
      2087
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2037
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1855
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      563
      1773
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      16
      1638
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      55
      1448
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1403
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      77
      1370
    Aihe