Vain teoilla on merkitystä.
Caruna on käytännössä osa Fortumia kun laskutkin samassa.
Vaihda Fortum ihan mihinkä tahansa toiseen yhtiöön.
Kun riittävän moni vaihtaa niin viesti menee perille!
Vastaisku Carunalle, vaihda Fortum toiseen !
10
137
Vastaukset
- moro.trolli
Voi poika parka! Vaihtoon tarvitaan se, että vaihtaa asuinpaikkansa sellaiseen jonka sähköntoimittaja on joku muu.
- Muru.trolli
Pojitteleva Moro.trolli ei siis tiedä että sähkön myyjän voi vaihtaa! Katso vaikka A-studio tänään .!..
- no-cando
Ei kai kukaan täysijärkinen ole koskaan Fortumilta sähköään ostanutkaan.
- Ahneitapiruja
Jos asut carunan alueella niin eroon et pääse jos sähköä haluat. Se on monopoli se. Siirto yhtiöö ei voi valita. Nyt vaan vaatimaan palkankorotuksia kun kaikki kulut karkaa käsistä.
- jjjjaaaa
Niin ja hallitus vaatii palkan alenuksia. Mitä vittua täällä kohta töitä tekee kun joka ikinen penni menee jonkun saatanan osakkeen omistajan liiveihi. Sama alkaa yhteis kunnan elätettäväksi. Toki siihen en ryhdy ,koska mulla rahat nyt joten kuten riittää, mutta on monia kenellä ei riitä.
- ertvwertv
Vaikka asuu Carunan alueella, ei ole pakko sähköä Forttumilta ostaa.
Mitä te noita sähkönhintoja ihmettelette. Sähköä tarvitaan tulevaisuudessa todella paljon.
On sähköautoja, tietokoneita, robotteja, sähkölämmityksiä ja mitä kaikkea monimutkaista
sähköllä toimivaa ihminen viellä keksiikään. Toivottavasti ei tule sähkökatkoja sillä silloin
hetkessä paljon toimintoja katoaa.- huoltovarmuus
Niinpä, toivottavasti ei tule katkoja. Täytyypä alkaa nöyristelemään ulkomaalaisille omistajille etteivät katkaise piuhoja. Saa nähdä missä omistus on viiden vuoden päästä, kiinassa vai venäjällä. Niinhän kaikki muukin huoltovarmuus ulkoistetaan. Kohta varmaan maan puollustus on venäjällä.
- Perustietoa
Sähkölaskusi koostuu kahdesta osasta: siirtohinnasta ja sähkön myyntihinnasta.
Siirtohintaa, eli ns. laitteistomaksua, et voi kilpailuttaa. Se sinun kiinteistösi on aina jonkun siirtoverkon alueella. Ja verkon omistaja määrää siirtomaksun. Esimerkiksi Caruna. Sitä et voi mitenkään kilpailuttaa.
Sen sijaan sähkön myyntihinnan voit vapaasti kilpailuttaa mille yhtiölle haluat.
Sähkölaskujasi tarkastelemalla voit nähdä näiden kahden maksun keskinäisen suhteen. - auerwaara
Taloustietoja carunasta, uteliaille.
http://www.finder.fi/Energian myyntiä ja jakelua/Caruna Oy/ESPOO/taloustiedot/853612
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018073- 1075667
- 2795013
- 494963
- 763737
- 562960
- 642677
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222518Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 442393