Tanssikuviot vs. Vapaavienti

Sivustaseurannut

Naisille.
Mihin me miehet panostettas.
Olisko parempi osata muutama kuvio hyvin ja luovuutta peliin.
Vai
Kymmeniä eri kuvioita hiukan huonommalla osaamisella/viennillä.

Sama näihin kymmeniin eri tanssilajeihin.

Oikea tanssimies osaa tietenkin kaikki täydellisesti.
20 tanssilajin oppiminen vie hiukan kauemmman aikaa kuin esim. Kolmen.

Joten. Opettelenko ensin muutaman hyvin 5 vuotta ja sen jälkern vasta uusia lajeja.
Näin vois oppia edes vältävästi vuoden aikana nämä kolme neljä lajia. Viiden vuoden päästä jo sen 10 kuvioo.

Jos taas alan 20 tanssia opetteleen, en osaa 5 vuoden päästä vielä mitään. En pysty tarjoon tanssinautintoo missään tanssissa.

3

186

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tunteella_ja_sydämellä

      Fakta on, että kaikkia et voi koskaan miellyttää. Naisia on joka lähtöön. Mieti ensin, millaisiin naisiin sinä haluat tehdä vaikutuksen tanssipaikalla. Mikä on tavoitteesi? Kun olet löytänyt vastauksen tuohon, voit alkaa hioa omaa strategiaasi.

      Minuun tekee vaikutuksen tanssimies, joka osaa hyvin perustanssien perusaskeleet ja mahdollisesti muutaman "kuvion", satsaa vientiin, ottaa vietävän taidot huomioon ja ennenkaikkea, tanssii tunteella ja sydämellä. Muiden tanssijoiden huomioiminen ja kunnioittaminen on hänelle tärkeämpää kuin omien kuvioiden maksimaalinen toteuttaminen. Mutta tämä on vain yksi näkökulma asiaan, ei ehkä kovin yleinen tanssilavojen nykymeiningissä.

      • Tanssimies

        Aivan mahtavaa:) Mistä löydän sinut?


      • Hyvin sanottu edellä ja vastaaja on nainen. Itse olen mies, mutta eipä tuohon juuri ole lisättävää.

        Käy tanssikursseilla ja opettele hyvin muutaman yleisimmän tanssin perusteet ja vienti. Kuvioita ehtii opetella ajan mittaan kokemuksen kertyessä. Kuvittelen, että tansseissa miellyttävä persoonallisuutesi on se, joka tekee vaikutuksen. Hyvä tanssitaito voi olla avuksi ja antaa rohkeutta hakea daameja tanssimaan.

        Kuten edellä myös sanotaan, et voi kaikkia miellyttää vaikka olisit maailman paras tanssija ja hallitsisit kaikki mahdolliset kuviot ja habanerat. Pakkejakin voit joskus saada ja niin olen saanut minäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      228
      1699
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      187
      850
    3. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      53
      824
    4. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      61
      823
    5. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      36
      734
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      388
      719
    7. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      590
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      541
    9. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      536
    10. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      18
      535
    Aihe