Tässä foorumissa oli joku viikko sitten keskustelu, jossa ensi kertaa Sri Lankaan, Mt Laviniaan, matkustava kyseli erilaisia ohjeita. En muita hänen nimimerkkiä, mutta hän oli menossa sinne jouluksi ja uudeksivuodeksi. Osallistuin keskusteluun nimimerkillä visakortti.
Jos tunnistat itsesi, niin laitatko tietoa, miten sinun evakuointi onnistui ja miten Mt Lavinialle kävi. Paikallisilta tuli tieto, että hotelli olisi pahasti vaurioitunut. Hieman epäilen tätä ? Miten lienee ?
Mt Lavinia ?
3
858
Vastaukset
- visakortti
Olin tumpelo. Kertomuksesihan oli tietysti samassa "lisää kysymyksiä"-ketjussa.
Kiitos siitä ! - minä vielä
Joo, eihän meille -saatikka hotellille- mitään käynyt. Mount Lavinia hotelli on sen verran korkealla, että olisi saanut olla tosi iso aalto, että hotelli olisi vaurioitunut. Rannalle sen sijaan kävi huonosti...
Oltiin tosi onnellisia, kun päästiin niin aikaisin Suomeen, vaikka evakuoinnissa tietysti meni aikaa, kun kierrettiin hotelleja ilman opasta.
Mutta kaikesta huolimatta lähtisin mielelläni joskus uudestaan Lankalle, tosin muutamien vuosien päästä.- Hikkaduwa fan
Hei:
Mietin ihan samaa , miten teidän kaikkien kävi jotka sinne lähditte joulun ja uudenvuoden viettoon. Siksi perustin tänne aiheen "Te jotka siellä olitte" tai jotain vastaavaa.En ole saanut montaakaan vastausta.
Ystävättäreni asuu Mount Laviniassa Barnes avenuella ja kertoi säilyneensä vammoitta, eli sinne ei hyökyaalto ulottunut.Miten mahtoi käydä vähän lähempänä rantaa olevalle Mount Lanka hotellille?
Ystävättäreni sairastui ihan muuten 31.12 ja joutui sairaalaan ja en ole saanut häntä kiinni.Huono aika sairastua, toivottavasti hän on saanut apua katastrofin keskellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038