Pitääkö matuja pelätä, onko matut hirveen vaarallisia
Matu......
Mummo-Lumessa
20130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tapauskohtaisesti. Pääsääntöisesti varmaan ihan OK porukkaa joita ei tarvitse pelätä, mutta osa niistä näyttää saavan aika pahaa jälkeä aikaiseksi. En haluaisi tilannetta missä heitä joutuisi pelkäämään, sitten ollaan jo pahassa jamassa.
Sopeutumisongelmiahan heillä näyttäisi olevan ja varmaan tulee pitkään vielä olemaankin. Islamin lait verrattuna Suomen lakiin ovat ristiriidassa, joten "saattavat" käyttäytyä poikkeavalla tavalla mikä ei kuulu länsimäiseen sivistysvaltioon. Nämä poikkeavat toimintamallit aiheuttavat toki pelkoa osassa kantaväestöä.
Eniten tästä ehkä pelottaa jos heidän ääripuolensa alkaa järjestäytymään ja halventamaan Suomen lakia ja toimintamalleja täällä. Nostetaan esim. Šaria -laki Suomen lain yläpuolelle.
Ei pidä pelätä. Annetaan turpiin vaan jokaiselle paskiaiselle.
Nimenomaan onanistirikollisille turpaan ja onnea!
Jos n suurinpiirtein samaa porukkaa kuin Saksassa niin joukossa myös hiukan haasteellisempaa porukkaa ; lainaus Iltalehti:
"Saksan sisäinen turvallisuuspalvelu BfV on esittänyt irakilaisista ja syyrialaisista turvapaikanhakijoista uusia uhka-arvioita, jotka ovat paljon suurempia kuin mitä pakolaiskriisin alussa arvioitiin.
BfV:n arvion mukaan Saksassa on jo 8 350 taistelun karaisemaa Isis-aktivistia, joista 430 on valmiina terroritekoihin millä hetkellä hyvänsä. Näistä 360 oleskelisi Berliinissä. Saksassa poliisivalvontaa onkin tiukennettu kaikkialla.
BfV saa viikoittain luotettavia vihjeitä tämänkaltaisesta toiminnasta. Luku merkitsee sitä, että 0,79 % maahan saapuvista siirtolaisista omaisi pyhälle sodalle ("jihad") omistetun "jihadistisen" taustan ja olisivat sellaisenaan uhka liittovaltiolle ja saksalaisille."
Eli 0.79 % mukaan Suomeen saapuneissa olisi 252 taustaltaan tällaisia
tiedä sitten..toivottavasti ei
http://riippumatonmedia.com/2016/02/01/pelottava-video-tuhannet-muslimit-huutavat-berliinissa-¨allahu-akbar-juutalaissiat-tulkaa-ulos¨/
tälleen
Kyllä matut on todella hirveen vaaralisia!
Kyllä matuista pitäis maksaa TAPPORAHAA!
Veikkaan, että 5.2 klo 9.04 kommentista tehdään tutkintapyyntö
Tilastollisesti he ovat monessa suhteessa huomattavasti kantasuomalaisia herkempiä tekemään erilaisia niin väkivalta- kuin omaisuusrikoksiakin. Tältä pohjalta vastaus aloittajan kysymykseen onkin: kyllä heitä pitää varoa ja tietyissä tilanteissa myös pelätä.
Minulla on pistooli povessa aina, muuten ei uskalla liikua!
Matut pitää hää sinne mistä tulivat...
Kyllä matut on hirveen vaarallisia, onhan se nähty!
Osa on vaarallisia ja loput siipiveikkojs
Ette te toukat ole vielä vaaraa nähneetkään. Jihadistit ovat melkein kaikki kiltisti hiljaa, niin kauan kuin ilmaissimotaksi kulkee, rahaa jaetaan ja suvakkiämmät lässyttää terkkarissa ja kirjastossa.
Kesällä kaikki muuttuu, sitten nähdään vaara.
Matut on todella hirveen V.A.A.R.A.L.L.I.S.I.A.
Pakko muutaa johonkin matu vapaaseen maahan. ei täälä voi eläää!
Meitin koira varmaan tykkäisi vähän näykkäillä,jos tontille eksyvät tai muutenkaan liian lähelle tulevat.Suosittelen kaikille ok-talo asujille kunnollista koiraa,jollainen pitää tunkeilijat loitolla.
Puukot niillä on taskussa. Kannattaa vaihtaa kadun toiselle puolen ajoissa, jos pystyy.
Ei tarvi pelätä, käykämme puita halaamassa ja kaikki on hyvin.
MATUT on hirveen VARALLISIA.