Ylityötä vaiko eikö ???

Auttakaa tyhmää. Olen jaksotyössä sairaalassa ja listat jäävät joka kk vajaiksi muutaman tunnin. Kun 3 viikon listassa teen ylitöitä esim tiistaina ( pakosta ) en saa ylitöitä vaan jo valmiiksi vajaaksi suunniteltu lista täytetään niillä tunneilla. Tulee huijattu olo!

Onko oikein?
054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Apujanyt kirjoitti:

Auttakaa tyhmää. Olen jaksotyössä sairaalassa ja listat jäävät joka kk vajaiksi muutaman tunnin. Kun 3 viikon listassa teen ylitöitä esim tiistaina ( pakosta ) en saa ylitöitä vaan jo valmiiksi vajaaksi suunniteltu lista täytetään niillä tunneilla. Tulee huijattu olo!

Onko oikein?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu