Miten Lintuvaarassa/Lintukorpi on vanhassa rivarissa paljon suurempi hintapyyntö kuin uudessa? Miksi kukaan maksaisi 15 vuotta vanhasta, selvästi pintaremontin tarpeessa olevasta rivarista enemmän kuin uudesta samalla alueella?
Lisäksi tuo vanha asunto on rauhattomassa paikassa, Saton mamutalo lähin naapuri ja järkyn näköinen hylätty teollisuusalue edessä. Hp. kuitenkin melkein 400 tonnia?? Kuka hullu maksaa?
Mikä Lintuvaarassa maksaa?
6
287
Vastaukset
- Huhhui
Joo, taidan tietää paikan, jos on tämä 99 neliötä Tiaisentie. Ei ole Lintuvaaraa, vaan Kyyhkysmäen vieressä, maahanmuuttajien täyttämien vuokratalojen keskellä. Saahan sitä pyytää.....oikea hinta elementtirivari-kämpälle on ainakin 20 % vähemmän. Kylppäri tuossa pitää räjäyttää ja nuo rumat kivikasat pihalta.
- katselemuualle
No saahan myyjä pyytää mitä haluaa. Sinä maksat sen minkä haluat. Herää kysymys että miksi edes katselet asuntoa Lintuvaarasta missä mamut ja teollisuusalue vieressä. Itse ostin talon etelä espoosta länsiväylän varrelta. Olen tyytyväinen vaikka maksoikin. Mutta 215 m2 ihan riittävä kolmelle plus koira...
- Tyhmäei
ole se joka pyytää vaan joka maksaa.
Muuten se vanha teollisuusalue puretaan ja tilalle tulee kerrostaloja. - linkkebladi
Jokaisen kannattaa kiertää kaukaa ketjussa mainittu Sato katsokaas
http://sato-asunto.blogspot.fi/ - ewwe23f32f
Ei mitään järkeä piste.
Laadullisempaa asumista tuolla rahalla saa kerrostalosta missä oma parkkihalli ja kaikki, maisemat pääsee valitsemaan kun etsii sopivan asunnon. Rivitaloon en muuttaisi enää koskaan, ikkunoista ei näe muuta kuin pusikoita yleensä ja naapurin, just se sama naapuri joka toivottavasti on kiva naapuri koska eroon et siitä pääse kuin itse pois muuttamalla. Rivitalo ei ole yleensä ns edes mitään omaa pihaakaan, ahtaat kulkuväylät.
Wannabee omakotitalo asumista mutta ei sinnepäinkään. - ytgtyt433434
Muutenkin koko lintuvaarassa on järkyttävän paljon liikennettä eikä joka paikassa ole panostettu ollenkaan lasten turvalliseen liikkumiseen, kapeiden teiden varsilla lapset kävelee pimeällä kouluihinsa kun autot ajaa puolen metrin päästä ohi ja talvi vaan kaventaa teitä entisestään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476