Minne vaan Eurooppaan

noominen

Löytyiskö eläkeikäiselle reippaalle naishenkilölle matkaseuraa nopeella lähdöllä jonnekkin kotimaan rajojen ulkopuolelle?
Niin kyllästyttää tää talvi.

Ns.ystävät ja kaverit kuka missäkin muka-hommissa kiinni,tai ei ole rahaa,halua,uskallusta ja ovat juuttuneet nojatuoliin tv-n ääreen.
Sinä mies tai nainen,omaat seikkailijan luonteen,olet avoin uudelle ja uskallat haluta nähdä vielä jotain,tartu haasteeseen.

t.ath769gmail.com

7

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vamosole
      • vamosole

        Unohdin sanoa että naispuolinen ja samoja ajatuksia monet läsähtäneet tv n ääreen tai muuten eivät saa enää mitään aikaiseksi itsestä löytyy vielä intoa


    • mielenitekevi

      Ei vielä eläkkeellä, yli 60 nuori heteromies. Matkustaminen sopii joka hetkeen ja minne tahansa mukavan ja saman henkisen tytöntyllerön kanssa. Kun saadaan poikien kanssa f1 shanghai matka pois alta (13.4-19.4-16). Matkustaminen Yksin ja surkean kielitaidon kanssa hankalaa. Loppu elämä aikaa kierrellä.
      [email protected]

    • no mikä ettei ite pääsin juuri eläkkeelle asun yksin täällä maaseudullamuuta ei oo kun aikaa olen rauhallinen hiljainen rehellinen tykkään käydä pilkillä näin talvisin ja muutenki lenkkeillä ikäni on 61v mutta terve kuin pukki jos oot kiinnostunut niin kirjoita sp osoitteeseen [email protected] Rakkain terveisin Hannu

    • Eläkkeellä oleva 55v on lähdössä 27.3 risteily/hotellilomalle Tallinnaan. Olisi kiva löytää 3 pv:n reissulle seuraa tansseihin ja kaupunkia katselemaan. Jos ketä kiinnostaa.


    • Jattuka90

      Hei, joko olet löytänyt matkaseuraa? Ellet, kirjoitapa sal.li(ät)suomi24.fi, niin kerron itsestäni enemmän.
      t. Nainen 50

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      120
      4540
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      66
      2619
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1146
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      835
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      807
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe