Valehtelemalla turvapaikka

Kannattaa valehdella koska kyseessä on all-inclusive edut koko elämäksi. Kysymyksetkin tiedetään etukäteen. Suomesta saa helpoiten turvapaikan. Islamkulttuuriin kuuluu valehtelu jos se ajaa omaa ja islamin etua.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Suomalainen on eriarvoisessa asemassa matuihin nähden, hän saa sanktiot ja matu turvapaikan.

Äänestä

Päätit sitten avata keskusteluketjun ihan tuoreesta aiheesta. :-)

Äänestä
  • Tuo porukka kiertää kehää noiden aiheiden kanssa. Saman jankkausta päivästä toiseen. Muihinkin keskusteluihin tullaan aina heittämään näitä kestohokemia turvapaikanhakijosta. Kai se on sitten niin, ettei näiden elämään muuta mahdu ja sitten on pelko perseessä, jos keskustelu tästä aiheesta ei jatku, miten sitä elämää osaisikaan jatkaa.

    Äänestä

Päätit siis kustantaa ja elättää lemikkimamusi sillä ideasi on hyvä ottaa arabiorhisi kotiisi ; p

Äänestä
  • Varmaan omasta mielestäsi hyvä kommentti, mutta miten se liittyy tähän keskusteluun? Kannattaa nämä "hyvät" kommentit malttaa säästää sen verran, että niissä voisi nähdä edes hiukkasen järkeä.

    Äänestä

Siellä jo Saksan rajalla suunnitellaan poliisille lupaa ryhtyä ampumaan maahan tunkeutuvaa mustaa saastaa kohti, jos ei kamelinpaskassa kasvaneena ymmärrä puhetta.

Äänestä
  • Ei se ymmärrys sinullakaan kovin korkealla tasolla ole, jos noin olet asiat ymmärtänyt. Ei veikkonen yhden ihmisen möläytys ole mitään "suunnittelua Saksan rajalla".

    Äänestä

  • Tämmöinen päätös olis myös tervetullut Suomeenkin näiden röyhkeiden kuranaamojen takia...

    Äänestä

Suvakkien touhuilut ja hyysäykset vievät maamme perikatoon ja lisää velkaa otetaan.

Äänestä

Mutta koeta laittaa johinkin töihin niin silloin ei olekkaan koulutusta ?

Äänestä

Hyvä Australia! Australian korkein oikeus on hyväksynyt pakoloisten sijoittamisen kaukaisille saarille. Näin sivistysvaltiossa saasta sijoitetaan erilleen kunnon ihmisistä.

Äänestä

Nytkin sydänkirurgi jäi vaille turvapaikkaa, ei varmaan osaavalle lääkärille olisi suomessa töitä vaikka tk-lääkärinä. Kuis nyt näin, voisiko terveydenhoitoala vastata tähänkin, miten on mahdollista?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016020221057233_uu.shtml

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arabic-culture kirjoitti:

Kannattaa valehdella koska kyseessä on all-inclusive edut koko elämäksi. Kysymyksetkin tiedetään etukäteen. Suomesta saa helpoiten turvapaikan. Islamkulttuuriin kuuluu valehtelu jos se ajaa omaa ja islamin etua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu