Tässä ensi kesää suunnitelen ja Kemeriin meinattais perheen kanssa suunnistaa. Hotelleista en osaa päättää menääkkö Aurinkomatkojen Turkiz apartsiin vai Finnmatkojen Melissa gardeniin? Jos joku teistä on käynyt kyseisissä hotelleissa niin kommentteja lukisin mielelläni. Niin ja siitä että miten siellä pääsee liikkumaan lastenrattaiden kanssa?
Kiitos jo etukäteen.
Kiitos jo etukäteen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
itse olin Kemerissä viime kesäkuussa. Ilma tuntui varsinkin iltaisin hassun nihkeältä, ihan kuin Suomessa ennen ukkosta. Muuten paikka on viihtyisä, kyseisistä hotelleista en osaa sanoa valitettavasti mitään. Kivetystä oli aika paljon, ainakin meidän hotellimme läheisyydessä ja muutenkin. 4-vuotias porukkaamme kuuluva poika kulki kätevästi sateenvarjorattaissa, joten suosittelen sellaisten ottamista mukaan. Ne eivät vie kovinkaan paljoa tilaa, ja lapset väsyvät helposti niin kuumassa. He ovat myös helpommin vahdittavissa kun he istuvat rattaissa.
Kemer on erittäin lapsiystävällinen paikka ja myös sopivan rauhallinen. Kauppakatu on mukava, sieltä saa vähän kaikenlaista, ja Antalyaan ei ole pitkäkään matka, bussilla sinne menee hetkessä. Toivon teille mieluisaa lomamatkaá, nauttikaa ilmasta, lämmöstä ja turkkilaisesta elämänmenosta.
p.s yli-innokkaita kauppiaita kannattaa varoa, varsinkin jos on perussuomalainen, vaalea nainen.