Viime viikonloppuna seksiä, kondomi käytössä ja maanantaina tai oikeastaan jo sunnuntaina, alkoi ikävä polte alapäässä ja jatkuu edelleen. Ei kutita, ei kirvele pissatessa eikä erityistä vuotoa havaittavissa. Kuumottaa vaan emättimen "reunoja". En ole vielä tähän ikään (reilu 30-vuotias) kärsinyt kertaakaan edes hiivaa, niin mikäs tämä nyt voisi olla? Eikai mikään tauti noin nopeasti oireile?
Polttelua, muttei kirvelyä eikä kutinaa?
5
69
Vastaukset
- jees1
Johtuu varmaan kovasta kitkasta, paranee itestään. Monesti kortsun materiaali voi ärsyttää. Vertailun vuoksi seuraavalla kerralla kokeile ilman kortsua.
- ammattilaisetselvittää
Tosi epäasiallista kehottaa kokeilemaan ilman kortsua. Kortsu on ainoa suoja sukupuolitauteja vastaan ja se ehkäisee hyvin myös raskautta.
Jos ongelma olisi johtunut pelkästä ärsytyksestä, niin se olisi jo poissa. Ota yhteyttä terveyskeskukseen, voi olla virtsatietulehdus.- Huolesta
Voiko todella olla virtsatietulehdus ilman "pissavaivoja"? Sitäkään minulla ei ole koskaan ollut.
Odottelen tässä menkkoja alkavaksi, alkoi juuri oikean puolen alavatsaa tuikkia, vaikea sanoa onko munasarja, umpisuoli vai kenties munuainen..? Munasarjakivuksi vähän liian korkealla, voiko vti nousta munuaisiin alle viikossa?
- nikiva
Mulla oli lauantaina seksiä,sunnuntai iltana alkoi karsee pissitys,polte ja kirvely,päivystykseen menin kuívun takia ja virtsarakkotulehdus,mutta se voi olla sulla lievempänä joten kehoitan virtsakoetta soittamaan ,lieviäkin vaivoja saattaa olla.
- hghghghgh
Jos et ollut kunnolla kiihottunut tai seksi oli vain rajua, ja alapää on yksinkertaisesti ärtynyt. Jos näin on, niin korjaantuu muutamassa päivässä. Kondomeissa käytetään lateksia ja käsittääkseni liukasteena maidosta peräisin olevaa kaseiinia, eli allergiatkin ovat mahdollisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836480Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto925377Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143735Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223375Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1892767Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742335Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12088Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191626- 981346