Viime viikonloppuna seksiä, kondomi käytössä ja maanantaina tai oikeastaan jo sunnuntaina, alkoi ikävä polte alapäässä ja jatkuu edelleen. Ei kutita, ei kirvele pissatessa eikä erityistä vuotoa havaittavissa. Kuumottaa vaan emättimen "reunoja". En ole vielä tähän ikään (reilu 30-vuotias) kärsinyt kertaakaan edes hiivaa, niin mikäs tämä nyt voisi olla? Eikai mikään tauti noin nopeasti oireile?
Vastaukset 5
- jees1
Johtuu varmaan kovasta kitkasta, paranee itestään. Monesti kortsun materiaali voi ärsyttää. Vertailun vuoksi seuraavalla kerralla kokeile ilman kortsua.
- ammattilaisetselvittää
Tosi epäasiallista kehottaa kokeilemaan ilman kortsua. Kortsu on ainoa suoja sukupuolitauteja vastaan ja se ehkäisee hyvin myös raskautta.
Jos ongelma olisi johtunut pelkästä ärsytyksestä, niin se olisi jo poissa. Ota yhteyttä terveyskeskukseen, voi olla virtsatietulehdus.- Huolesta
Voiko todella olla virtsatietulehdus ilman "pissavaivoja"? Sitäkään minulla ei ole koskaan ollut.
Odottelen tässä menkkoja alkavaksi, alkoi juuri oikean puolen alavatsaa tuikkia, vaikea sanoa onko munasarja, umpisuoli vai kenties munuainen..? Munasarjakivuksi vähän liian korkealla, voiko vti nousta munuaisiin alle viikossa?
- nikiva
Mulla oli lauantaina seksiä,sunnuntai iltana alkoi karsee pissitys,polte ja kirvely,päivystykseen menin kuívun takia ja virtsarakkotulehdus,mutta se voi olla sulla lievempänä joten kehoitan virtsakoetta soittamaan ,lieviäkin vaivoja saattaa olla.
- hghghghgh
Jos et ollut kunnolla kiihottunut tai seksi oli vain rajua, ja alapää on yksinkertaisesti ärtynyt. Jos näin on, niin korjaantuu muutamassa päivässä. Kondomeissa käytetään lateksia ja käsittääkseni liukasteena maidosta peräisin olevaa kaseiinia, eli allergiatkin ovat mahdollisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1351955Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois233914Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.149900- 78853
- 64841
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!36812- 105788
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47747Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä65671Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29571