Aikeissa hankkia otsikon mukainen tabletti. Kysynkin laitteen käyttäjiltä onko hintansa väärti ? Hyvät ja huonot puolet ? Asiallisille kokemukseen perustuville vastaajille suuri kiitos etukäteen.
Samsung Galaxy TAB A 4G
8
1525
Vastaukset
- ampc52
Linkin kautta lisää kokemuksia.
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/27714/frjrj/Samsung-Galaxy-Tab-A-9-7-Wi-Fi-4G-Android-5-0-tablet-musta#BVRRWidgetID Liikaa turhaa tauhkaa hidastamassa tablettimen käyttöä. En suosittele!
- PeeJiiPee
Ostin sellaisen vajaa vuosi sitten. Kyllä se on toiminut eikä tavalliset toiminnot ole vaikeatajuisia. Käyttöohjeita löytyy, mutta ne ovat totutun tasoiset. Kokeilemalla oppii parhaiten. Vähän turhan omavaltainen, tietää minua paremmin, mitä tarvitsen. Kokonaisuutena olen tyytyväinen, vaikka maksoin siitä 350€. Hinta on tippunut siitä. Osta pois.
- kajuko38
Tietääkö joku onko sama firmis Sansung TAB A SM-T580 ja SM-T585.
Kiitos
. - samsungonnopeatabl
Ainakin vielä on myynnissä Samsung tab A 10.1 johon päivittyi 8.1 oreokäyttöj ja tabletti on hinta n230- 270e on hinta ja laatu sekä käyttöominaisuuden suhteen erinomainen. Uusinmalli on 10.5" ja kalliimpi. Vaakatasossa hyvä käytettävyys. Tabletit vaatii kannet jotta käyttö on sujuvaa eikä kädet rasitu eikä laite putoa.
Laitteen asetukset, säätäminen kannattaa tehdä hyvin ja ottaa turhat asiat,sovellukset pois käytöstä. Vaatii siis tietämystä. Akun kesto on pitkä ja sitä lisää em asetusten läpikäynti. Olen käyttänyt 3 muiden valmistajien tablettia ja Samsung on paras. - Mitä.tää.on
Viimeisen päivityksen jälkeen ilmeistyi rasittava: " 95% users recommend skip. Mikähän saaaaatanan riesa se on?
- Anonyymi
Sain pari päivää sitten Galaxy tab 7 a:n. En pääse edes aloitukseen laitteen kanssa. Pystyin valistsemaan kielen ja sitten juutuin luuppin: ota wi fi pois , jos käytät sim korttia. No koneessa on sim kortti. Sitten pääsenkin vaiheeseen ota wifi pois ja sen jöälkeen kone kysyy verkon nimeä. KÄytän hybridimodeemia ja kerron sitten verkon nimen. Laite käskee tallentamaan. Tallennan ja sitten pöäösenkin taas siihen wifiinenkä pääse eteenpäin aloituskessa. Juntturassa on laite. Ei anna hyvää kuvaa tästä tabletista. Taiodan palauttaa sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752968
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642566- 2032220
- 731849
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1021452
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951079