Gf GT 730 näyttis

liekkö_rikki

GeForce GT730 n. vuoden vanha ja aika usein menee ruutu mustaksi ja palaa samantien takaisin. Ilmoittaa, että näytönohjain lakkasi vastaamasta ja palautui.
Ei ole ollut kovassa kuormituksessakaan eikä kellotettu. Aina asennettu uudet ajurit, kun on tullut ilmoituksia niistä. Mikä on vikana, jos osaisitte opastaa ?
On tehbyt tätä lähes uudesta asti. En ole laittanut huoltoon kun kuitenkin toimii.

7

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liekkö_rikki

      Unohtui tämä, W7 Pro 64, E8400 3 GHz, P5Q, Gt 730 4 Mt. ym.

    • liekkö_rikki

      Onko tämä joku siivousjuttu, kuten Ccleaner jota käytän vai mikä ? Latasin linkistä sen viimeisen mirrorin, mutta en tiedä mitä se tekee ?

    • liekkö_rikki

      Asensin vanhan WRC2 rallipelin, mutta ei toiminut, koska puuttui X3DSudio1_3.dll, no asensin sen ja nyt toimii, mutta äänet kateissa ja ei saa millään päälle ?

      • liekkö_rikki

        X3DAudio1_7.dll siis.


    • liekkö_rikki

      Kiitos "KaikkiSEKestää", nyt ajoin ehdottamasi ohjelman ja aikamoinen litania lähti vanhaa roinaa. Uuden näyttis ajurin jälkeen tuntuu olevan Ok. Kiitos vihjeestä.

      • liekkö_rikki

        Pätkiminen jatkuu edelleen. Olen vaihtanut tahnat. Menee siis mustaksi kesken selailun ja tulee takaisin n. 2 sekunnissa ilmoittaen, että lakkasi vastaamasta ja palautui. Olisiko juotoksia irti, pitänee tutkia suurennuslasilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      476
      8496
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5820
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      255
      4762
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4625
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      69
      4127
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3930
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      171
      3749
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1698
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      96
      1231
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      859
    Aihe