Mitchell on kuollut:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016020621077615_ul.shtml
Astronautti Edgar Mitchell kuollut
6
86
Vastaukset
- voivoivoiiii
Ja liittyy ufoihin.........
- OppiaSaa
"Ja liittyy ufoihin........."
Paljonkin. Ota selvää.
Ikävä uutinen. Rohkea mies oli.
Kepeät mullat hänelle. - veryomituista
OppiaSaa kirjoitti:
"Ja liittyy ufoihin........."
Paljonkin. Ota selvää.
Ikävä uutinen. Rohkea mies oli.
Kepeät mullat hänelle.Oikeastaan kaikki astro-ja kosmonautit ovat olleet,ja ovat edelleenkin rohkeita henkilöitä.Erityisen rohkeita ovat olleet kuussa käyneet astronautit.Itse en ainakaan itse nosta ketään heistä ykkössijalle.Tosin joidenkin mielestä ufoihin uskoneet astronautit ovat olleet kaikkein rohkeimpia.No,joillain on aika oudot valintakriteerit.
Aika outoa on myös se,että eräät pitävät,tavalla tai toisella,miehitettyjä kuulentoja huijauksina.Sitten he kääntävät hieman takkia ja sanovat,että osa kuulennoista oli huijauksia ja osa ei ollut.Ja juuri näillä "ei huijausta"-kuulennoilla astronautit näkivät ufoja.Omituisia höpöttäjiä..... - kaivainta
veryomituista kirjoitti:
Oikeastaan kaikki astro-ja kosmonautit ovat olleet,ja ovat edelleenkin rohkeita henkilöitä.Erityisen rohkeita ovat olleet kuussa käyneet astronautit.Itse en ainakaan itse nosta ketään heistä ykkössijalle.Tosin joidenkin mielestä ufoihin uskoneet astronautit ovat olleet kaikkein rohkeimpia.No,joillain on aika oudot valintakriteerit.
Aika outoa on myös se,että eräät pitävät,tavalla tai toisella,miehitettyjä kuulentoja huijauksina.Sitten he kääntävät hieman takkia ja sanovat,että osa kuulennoista oli huijauksia ja osa ei ollut.Ja juuri näillä "ei huijausta"-kuulennoilla astronautit näkivät ufoja.Omituisia höpöttäjiä.....Missä, kuka ja milloin joku on kääntänyt takkia? Tarkennusta kaivataan.
Rohkeutta on monenlaista, rakkauden tunnustaminen vaatii enemmän rohkeutta kuin sen kätkeminen. - veryomituista
kaivainta kirjoitti:
Missä, kuka ja milloin joku on kääntänyt takkia? Tarkennusta kaivataan.
Rohkeutta on monenlaista, rakkauden tunnustaminen vaatii enemmän rohkeutta kuin sen kätkeminen.Kun tutustuu hieman syvemmin näiden,ja miksei myöskin joidenkin keskustelufoorumien,kirjoituksiin,niin niistä niitä takinkääntäjiä löytyy.
Sitä paitsi yleensä aina silloin,kun kirjoittaa jotain sellaista mikä poikkeaa yleisistä uskomuksista,niin heti aletaan vaatimaan tarkennuksia. - kosmoksessa
veryomituista kirjoitti:
Oikeastaan kaikki astro-ja kosmonautit ovat olleet,ja ovat edelleenkin rohkeita henkilöitä.Erityisen rohkeita ovat olleet kuussa käyneet astronautit.Itse en ainakaan itse nosta ketään heistä ykkössijalle.Tosin joidenkin mielestä ufoihin uskoneet astronautit ovat olleet kaikkein rohkeimpia.No,joillain on aika oudot valintakriteerit.
Aika outoa on myös se,että eräät pitävät,tavalla tai toisella,miehitettyjä kuulentoja huijauksina.Sitten he kääntävät hieman takkia ja sanovat,että osa kuulennoista oli huijauksia ja osa ei ollut.Ja juuri näillä "ei huijausta"-kuulennoilla astronautit näkivät ufoja.Omituisia höpöttäjiä.....Taas noita omia johtopäätöksiä siitä että joku "uskoo" samaan aikaan mustaan ja valkoiseen ja ovat siksi "omituista sakkia". Sanoisin että sinulla on omituinen pakkomielle löytää syitä sanoa ihmisiä hulluiksi. Jos et löydä niin keksit niitä. Sano nyt vielä Edgaria ufofriikiksi ja imbesilliksi idiootiksi postuumina niin saat parhaan lopputuloksen. Mitchell on "hieman" eri kastisssa kuin sinä. Kuolemansa jälkeenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651566
- 104921
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16605ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40537Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45488Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185422- 26419