Jee mökillä!

Ihana oli päästä pois rumasta helsingistä mökille!

Nyt taas keskustan slummeissa tapahtuu, mutta mökillä on rauhallista.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1454656520298.html
1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Isis joukot olivat taas mekkaloineet Helsingin kantakaupungissa. Huh! Melkoinen Malmö, onneksi mökillä.

Äänestä
  • Maalla on mukavaa. Ei tartte pelätä muuta kuin susia. Harmi kun ei uskalla lähteä hiihtämään.

    Äänestä

Mut hei...älkää tulko takaisin Stadiin

Äänestä
  • Voi toista, helsingin slummi kasvatti suuttui. Hus pois siitä kopperoosi!

    Äänestä

  • Mistähän olet sinne Helsingin slummiin muuttanut? Nyt puhut jo stadista, oletko jo pitemmän aikaa Helsingissä oleskellut matu?

    Äänestä

Ehkä ei arkenakaan kannattaisi asua slummissa? Siellä kuitenkin enemmän aikaa vietetään.

Äänestä
  • Näin juuri. Veikkaan, että moni siirtyy pois Helsingistä. Alkaa olemaan jo melkoisen "kansainvälinen" paikka :D

    Äänestä

  • Ei kai koko Helsinki slummia ole?

    Äänestä

  • dddd3 kirjoitti:

    Ei kai koko Helsinki slummia ole?

    Eira on hyvä, muuten taitaa slummia olla :)

    Äänestä

Somalinki :)

Äänestä

Helsingin voi unohtaa, oikea Suomi avautuu jossain muualla, esim saimaalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jasososososos kirjoitti:

Ihana oli päästä pois rumasta helsingistä mökille!

Nyt taas keskustan slummeissa tapahtuu, mutta mökillä on rauhallista.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1454656520298.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu