Meillä on kauheesti harrastuksia

menooon

kaikki 7 lasta harrastaa viittä lajia ja koulua. Päivä alkaa klo 7.00 ja loppuu klo 21.00 onko liikaa, mutta lapset tykkää.

5

241

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdgsret

      Musta kuulostaa älyttömältä ja tosi rankalta, tietty jos itse kulkevat harrastuksiin ja jaksavat, niin sitten kai ok.

    • päämäärätietoinen

      Juu, lasten harrastukset vaativat valtavasti pääomaa, energiaa, aikaa ja kannustusta, mutta kyllä se kannattaa. Sitä kautta heistä tulee kunnon kansalaisia eivätkä jää yhteiskunnan loisiksi.

    • askarteluaitta
    • harrastukset

      Suurin ongelma ei ole harrastukset vaan lasten suuri määrä. Meillä on kaksi lasta ja ne eivävät ehdi harrastaa kuin kahta lajia. ; )
      Eihän tuossa ole muuta ongelmaa kuin se, että itse jaksaa. Ihan piippuun ei kannata itseään vetää, sillä silloin kärsii koko perhe. Itselle kannattaa myös järjestää omaa aikaa, sillä muutoin oma jaksaminen on vaarassa.

    • suitset

      Kuka idiootti on sitä mieltä että tulee kunnon kansalaisia harrastuksista......entä jos harrastaa skiittiä ,jousiammuntaa ,metsästystä,tuulastusta jne...ja tulee psykopaatiksi siinä kiireen ja pakotuksen edessä minkä perhe lataa ....ja jos ei pärjääkään sen seitsemänkään joukossa vaan syrjäytyy jne...lasten pitää olla ja saada olla lapsia joskus vaan olla .koulukin on tietyssä iässä tarpeeksi joillekkin.vie ne seitsemän metsään retkelle hiljaisuuteen ja anna tehdä ilmaisia asioita marjastaa,bongata lintuja,istua nuotiolla,onkia ja kaivaa itse madot jne saat tasapainoisempia kuin tämä ns.kunnon kansalaisia kasvattava.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      801
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      698
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe