kaikki 7 lasta harrastaa viittä lajia ja koulua. Päivä alkaa klo 7.00 ja loppuu klo 21.00 onko liikaa, mutta lapset tykkää.
Meillä on kauheesti harrastuksia
menooon
5242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Musta kuulostaa älyttömältä ja tosi rankalta, tietty jos itse kulkevat harrastuksiin ja jaksavat, niin sitten kai ok.
Juu, lasten harrastukset vaativat valtavasti pääomaa, energiaa, aikaa ja kannustusta, mutta kyllä se kannattaa. Sitä kautta heistä tulee kunnon kansalaisia eivätkä jää yhteiskunnan loisiksi.
http://www.askarteluaitta.fi/. Löytyy kivaa harrasteltavaa kotiin
Suurin ongelma ei ole harrastukset vaan lasten suuri määrä. Meillä on kaksi lasta ja ne eivävät ehdi harrastaa kuin kahta lajia. ; )
Eihän tuossa ole muuta ongelmaa kuin se, että itse jaksaa. Ihan piippuun ei kannata itseään vetää, sillä silloin kärsii koko perhe. Itselle kannattaa myös järjestää omaa aikaa, sillä muutoin oma jaksaminen on vaarassa.
Kuka idiootti on sitä mieltä että tulee kunnon kansalaisia harrastuksista......entä jos harrastaa skiittiä ,jousiammuntaa ,metsästystä,tuulastusta jne...ja tulee psykopaatiksi siinä kiireen ja pakotuksen edessä minkä perhe lataa ....ja jos ei pärjääkään sen seitsemänkään joukossa vaan syrjäytyy jne...lasten pitää olla ja saada olla lapsia joskus vaan olla .koulukin on tietyssä iässä tarpeeksi joillekkin.vie ne seitsemän metsään retkelle hiljaisuuteen ja anna tehdä ilmaisia asioita marjastaa,bongata lintuja,istua nuotiolla,onkia ja kaivaa itse madot jne saat tasapainoisempia kuin tämä ns.kunnon kansalaisia kasvattava.