Miksi poliisi tutkii poliisin rikoksia?

Yxtotinen

Keskusrikospoliisi on tutkinut poliisin pahoinpitelijän kuolemaa. Ennalta-arvattavasti kuolemaan johtaneet syyt painettiin villaisella. Mikä oikeusvaltio tällainen on?

5

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • salaliittovenäjä

      Mikseihän tähän hurjaan/kurjaan tapahtumaan ei saada järjellistä ja virallista selitystä,kyllä tuntuu suomi päivä päivältä enemmän venäjältä....

    • outoakyllä

      Suomessa ei ole puolueetonta virkakoneistoa olemassa. Se, että naapuripiiri tutkii toisen jutut on myös hyvin kyseenalaista. Pahimmillaan tutkivat itse omia tekemisiään, kuten Krp:ssä nyt tapahtuu. Siinä voi olla vaikka paras kaveri kuulustelijan penkillä.

    • just samaa ajattelin ku kuulin vasta radiopsta tpauksen johanse sit poliisin puolelle kääntyy semmonen vaikka oiski pösilö ollu se toinet ja tapettava ukke li mut kuiten et pitässe joku muututkia mut kuka muu mie en sitä tiiä.

    • kaxkuus

      Meinaakko että joku liivijengi olisi oikea tutkija ?

    • toivotaanparasta

      Toivottavasti se kyttä kuolee joka sairaalassa tai jää ainakin vihannekseksi. Pitäisi selvittää kuka murhasi sen kytän pahoinpitelijän vai kuoliko todellisuudessa jo sen kytän kuulustelussa. Murhaajalle sama kohtalo, henki pois vaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      136
      3231
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      66
      2857
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      36
      2239
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      107
      2158
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      132
      2013
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      46
      1981
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      11
      1319
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1125
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1014
    10. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      119
      932
    Aihe