KOHTA SAA LOVIISASSAKIN MUSTAA PATUKKAA
tarxanjajane
26186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Joko loviisassa joku raiskattu?
Eiköhän aika montakin loviisalaista ole tullut vuosisatojen aikana raiskatuksi enkä usko että olis ollut vähenemään päin, pikemminkin tahti kiihtynyt viime vuosikymmeninä.
Viime syksynä alkanut turvapaikanhakijoiden määrä etenkin Irakista yllätti Suomen viranomaiset täysin. Erityisesti tulijoiden vaatimukset perustulon saamisesta olivat kylmä suihku viranomaisten niskaan, arvioi Suomen Kuvalehti.
Lehden mukaan viranomaiset tiesivät jo syyskuun alussa, että syyrialaisten lapsiperheiden sijasta Tornion kautta saapui etupäässä nuoria irakilaismiehiä.
Suomessa oli ennestään maan kokoon nähden suuri irakilaisyhteisö, lähes 7 000 ihmistä, mutta se ei yksin selittänyt ilmiötä. Ei myöskään Isis – valtaosa tulijoista oli Bagdadista, äärijärjestön ulottumattomista.
– Kaikilla oli sama viesti, eräs virkamies sanoo.
– Saadaanhan me oleskelulupa viikossa? Saadaanhan me perhe tänne kahdessa viikossa? Saadaanhan me perustulo?
"Joko loviisassa joku raiskattu?"
Matujen toimesta ei ehkä vielä, lämpötila ei otollinen ja täytyyhän pitkämatkalaisten hetki levähtää ennen kuin alkavat toteuttamaan kulttuuriaan. Mutta odotas kun ilmat lämpenee niin alkaa puskat heilumaan ja naisten ja tyttöjen ilta-aikaiset kävelyt, vallankin yksin, muuttuu jopa hengenvaarallisiksi.
Nyt löytyy noille katkerille vanhoille piioillekin riiuukaveri :D
Kovasti käy ovet ruukissa,oletko varma,missä vaimosi on?Olisiko pilkillä?Pohjaongella?Bodaamassa?Shoppailee?
Niille voisi tehdä deitti/tapaamispalvelun . Epätoivoset seuranetsijät ja viriilit miehet jotka tulee suomeen. Molemmat saisi mitä tarvii :)
Volvo 40-70 v on yleisin auto ruukin saiteilla,nainen ratissa.
Muista tyydyttää vaimo,muuten käy niinkuin paikallisille insseille.Projektipäällikkö ei päässyt vaimonsa päälle Loviisassa.Bemarilla.
Huoestuttaako ettette itse saa?
saat pitää omanasi. Sitä olet sitten vailla ?
Siis mitä saa sitä tilaa vai tilaa mitä saat,kyllä täällä kaikille on.Kaikki kyllä saavat.Rajana vain Suomen laki.
Vetikö VOK:sa työskentelevä SPR:n jakorasia hernettä nekkuun kirjoituksesta, jossa toivottiin matujen välitöntä palauttamista sinne mistä ovat tulleetkin ja nämä meidän suvakit samaan kuormaan.
Jokainen mädättynyt, moraaliton "kunnallispoliitikkomme" tulee maksamaan teostaan kovimman kautta. Paha saa palkkansa. Silloin ei armoa tunneta. On vain itkua ja hammastenkiristystä. Mutta — hei! — itsehän valintasi teit.
Loviisassa on liikaa työttömiä aikamiespoikia, kadehtivat raukat turvapaikanhakijoiden yhdeksän kympin kuukausrahoja ja kouluruokia.
Kyllä siellä on joukossa monta turhankin tullutta mutta ne luikkiikin omin kustannuksin takaisin kotiin
"Kyllä siellä on joukossa monta turhankin tullutta"
Tuossa osut lähes oikeaan.
Tosiasiahan on, että KAIKKI tulijat on turhia eli yhtäkään ei olisi pitänyt päästää maahan.
Mikä tuota idiootia vaivaa???Eikö Suomeen tule tarpeeksi luvattomia jotka sinne jää ihmisten elätettäväksi. ei halua yhteistä rajakontrollia pohjoismaiden kanssa !! eikö Suomi ole tarpeeksi alhaalla , hyvä hänellä on kun ei enää ole halua olla pääministeri niin onhan sillä it miljoonat jotka veroluiskas pois, Hypeämötön dritsekk suomen pääministeri
Suomesta syödään näin kaikki lomanviettokohteet tavalliselta kansalta. Viedään sitten suosiolla rahat Viroon. Siellä ei irakin mustia paskoja ole joka porttikongissa.
joko loviisan uimahallissa näkyy tämä maahanmuuttopolitiikka.
Taidatte olla vähän nynneröitä peräkammarinpoikia siellä Loviisassa? Pelottaako että jäätte kokonaan ilman näistä...vai musta mieskö se oikeasti kiinnostaa
Kyllä siinä jotain täytuy olla että noin patukat pyörii mielessä.
malta nyt vaan ;)
Loviisan Odiinit on kyllästyneet painamaan toisiaa n kun musta patukka niin innostaa.
Olkaa poiaat huoleti. Me muut hoidetaan hommamme niinkuin ennenkin ja maksetaan veroja jotta oikeasti hädänalaisille ja sitten myös Loviisan pullamössö aikamiespojille riittää fattassa rahaa.
Loviisaan sen paremmin kuin minnekään muuallekaan tulleista matuista ei yksikään ole oikeasti hädänalainen. Tulon syy on vain ja ainoastaan ns. elintasosurffailu, jonka kaltaisesi ymmärtämättöt suvakit tekee mahdollisesksi. Vielä pahemmaksi asian tekee se, että typeryydessänne vielä kannustatte näiden loisien laitonta maahantuloa.
jotenkin sellanen tunne että kohta kaikki hajoaa käsiin.... ja sit ei voida mitään.
Östersundin poliisi kehottaa erityisesti naisia välttämään liikkumista öiseen aikaan. Varoituksen syy on useat helmikuun 20. päivän jälkeen tapahtuneet väkivallanteot ja ahdistelut. Viimeisimmät tapaukset sattuivat sunnuntaiyönä.
Sunnuntain vastaisena yönä pahoinpideltiin yksi nainen ja toinen henkilö teki rikosilmoituksen raiskauksen yrityksestä.
”Tämä on huolestuttavaa ja haluaisimme kehottaa varovaisuuteen”, Jämtlannin poliisialueen päällikkö Stephen Jerand sanoi aiheesta järjestetyssä lehdistötilaisuudessa.
Jerand puhuu uudesta rikollisuuden lajista ja epäilee, että sattumuksia on voinut jäädä ilmoittamatta.
Stephen Jerand lisäsi, että poliisi suosittelee ihmisiä – ja erityisesti naisia – välttämään yksin liikkumista öiseen aikaan.
Hän lupaa, että poliisi ryhtyy tarvittaviin toimenpiteisiin ja kehottaa yleisöä ilmoittamaan havainnoistaan virkavallalle.
Yllä mainitusta raiskauksen yrityksestä poliisi etsii verkkosivujensa mukaan kolmea laihaa 18 – 25-vuotiasta ruotsia murtaen puhuvaa nuorukaista.