Kuka muukin on lähdössä oppaaksi kesällä ?:) minne firmalle? Onko ensimmäinen kerta? Joko tiedätte kohteen. Itse olen lähdössä nazarille ja en tiedö vielä minnepäin (turkki tai rodos) mutta jännittää koska ekakertani! Ois kiva fiilistellä muiden kanssa :)!!
Oppaana kesällä 2016
2
117
Vastaukset
- Toivottavastitulevaopas
Nazarin oppaita tuntuu olevan aika paljon täällä liikkeellä :) itse en koko nazaridta ollut kuullut ennen kuin Finnmatkojen haastattelussa muutamalta muulta hakijalta.
Niin ja itse siis kuumeisesti oottelen Finnmatkojen tietoa :) tavotteena ois lähteä opastelemaan ainakin muutamaksi vuodeksi :) kohteella ei väliä, kuhan jonnekin edes!
Mut hei sulle opas paikasta! Millaselta yhtiöltä nazar kuullosti? Ja minkälainen työkokemus ja koulutus sulla on? :) - oppaanaviisivuotta
Heippa! Löysin tällaisen ketjun ja halusin vaan sanoa, että oppaaksi lähteminen on paras päätös jonka olen elämässäni tehnyt, tsemppiä! Monilla firmoilla hakuvaiheessa ei muut osaamiset, kuin kielitaito merkitse niinkään paljon, kunhan on oikeenlainen, sosiaalinen, joustava ja kärsivällinen tyyppi joka osaa toimia yksin ja ryhmässä. Ulkomaille ei lähdetä missään nimessä vaan rannalle makoilemaan, vaan hommaa riittää ja välillä ihan kellon ympäri. Itse olen työskennellyt 9 kauden ajan, useassa eri kohteessa, mm. kreikka,thaimaa,turkki ja espanja, enkä ole sekuntiakaan katunut lähtemistä! Mulla on peukut teille pystyssä että pääsette kesäksi aurinkoon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖23874- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51821Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me117816Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733