HipHop (tanssi)

HipHopGirl

Oon aloittamassa hiphopin.. Ja tarvitsen apuja.. Tanssiiko naiset yleensä tääl Suomessa edes HipHoppia???
Ja tota onko vaikeeta oppia tanssiin sitä.. ??
Kiitos jos voisit kertoa siitä jotakin, niin olisin hyvin kiitollinen.. =)

4

461

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Strawberry

      Mä oon tanssinu kolmevuotiaasta asti. En hip hoppia mut diskotanssia, jazzia ja balettiakin on tultu kokeiltua. Kerran olin yhellä tanssikurssilla ja siellä opetettiin hiphoppia se oli tosi hauskaa ja oppi helposti. Kannattaa alottaa tanssin harrastaminen. Se on tosi hauskaa.

    • saippuakupla

      Itse olen nuori nainen ja joskus nuorempana breikkasin, sen oppi helposti ja mukavaa oli. Tosin olin ryhmäni ainut tyttö, mutta menoa se ei haitannut. Lopulta tuli "tissit tielle" kuten opettajamme sanoi ja useiden liikkeiden tekeminen kävi vaikeaksi, jopa mahdottomaksi. Siksipä siis lopetin. Mutta hauskaa se ainakin oli, joten jos tanssiminen kiinnostaa, mene mukaan, väliäkö sillä tekeekö muut tytöt niin :)

    • bboy

      meitsi on harrastanu (oon tosin poika) breikkii toista vuotta ja voin kertoo et laji ei oo ehkä niinkään helppo oppia, kehitys vaatii työtä..tosin se kannattaa ja on kivaa! tääl suomes on suht vähän naisii jotka harrastaa hiphoptanssii, eli alota ihmees ja näytä muille mallia..breakdance on melko kipee laji aluks jos opettelee ite ilman opettajaa mut ei se oo mahdotonta oppia..

      alota ihmeessä äläkä lopeta..

    • Anonyymi00004

      🦨💩

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      490
      979
    2. 57
      628
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      583
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      555
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      166
      548
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      233
      530
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      73
      489
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      466
    9. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      93
      451
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      440
    Aihe