Panettaako teitä yhtään "naistenmiehet"?

Readyfox

Toivottavasti täältä löytyisi edes joku mies joka olisi erittäin menestyksekäs naisrintamalla. Emt mistä muualtakaan etsiä kun Suomia24.

Ihan aluksi, pahoittelut tuosta "naistenmies"-sanakäytöstä. Minua se kyllä häiritsee kovasti, kun joku mainitsee minulle tätä sanaa, mutta en ole keksinyt tähän keskusteluu tälle sanalle vastinetta.

Olen viimeisen vuoden aikana ollut erittäin aktiivinen ja helvetin menestyksekäs naisrintamalla. Olen 22v ja käyn baareissa lähes joka vklp. Lähes poikkeuksetta aina saan naisseuraa jatkoille. Tästä johtuen kaveripiireissäni olen saannut ehkä hieman kateutta ja osa kavereistani eivät uskalla hengailla minun kanssa jos ovat tyttöystävänsä kanssa. Luulen, että tämä on aika tuttu tilanne myös muille 'pelureille".

Itse pääkysymykseen: minua ei panettanu lähes kahteen kuukauteen. Mikä voisi olla vialla?

Baareissa silti käyn ja saan naisseuraa. Useammat alkavat kiihottua aikalailla pilkkua myöten, jolloin joudun mainitsemaan naiselle ettei tänään ikävä kyllä heru kyrpää. Useammat alkavat tämän jälkee joko käydä jollain tavalla käsiks (väkinäistä suutelua, hierontaa sieltä sun täältä), tai sitten häpeässään toteavat että taisivat olla liian helppoja ja pitävät itseäänsä halpoina lumppuina mun edessä. Tämäkään ei ole totta. Totuus on halottomuudessani. Läheisyyttä voisin antaa, mutta seksi ei kiinnosta.

Tälläisiä naisten reaktioita tapahtuu ihan baareissa, opiskelijabileissä tai ihan kotibileissä. Erilaisiin ihmisiin törmään. Fiksuihin tai sitten villeihin tai ehkä molempiakin.

Voisko haluttomuuteni johtua ihan vaa siitä että "seksuaalinen kiintiöni" on täynnä ja poden tästä johtuen haluttomuutta. Niin ikään lataudun jälleen perushaluihin.

Vai johtuisiko tämän aivan jostain muusta. Vakavemmasta.

Olen kuitenkin "vasta" 22-vuotias. Mies parhaassa ja viriilissä kunnossa. Urheilen säännöllisesti. Ruokavalioni on hyvä. Juon satunnaisesti, mutta en usein. Kännissä itseasiassa sytyttää myssa haluja, mutta se ei ole tämän asian ratkaisu.

Kyrsii kyllä huolella. Haluan kiimani takaisin.

2

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hgfnbvn

      Ehkä kaipaat seksin sijaan läheisyyttä, joka sytyttää halusi. Vaikuttaa nimittäin siltä, etät panet kaikkea liikkuvaa, jolloin kokemuksesi sänkyosastolla eivät välttämättä ole sieltä parhaimmasta pääsät.

    • gulle

      Onkohan niin, että et ole tyytyväinen seksiin jälkeenpäin niin siksi haet aina muita. Kun jonku kans toimii ja skulaa hyvin, niin koitappa suhteen poikasta ja tyydy siihen. Mä olen herkkä naisten suhteen, joidenkin kanssa ei ole haluja ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      81
      1426
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1355
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      24
      1101
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      23
      1034
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      888
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      878
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      18
      816
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      787
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      677
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      73
      665
    Aihe