Kuvat suoraan nettiin.

Minulla on vanha Nokian kännykkä. Siis tunne arvoa. Se ei ole älykännykkä. Mutta voin lähettää sillä ottamani valokuvan multimediaviestiä sähköpostiosoitteeseen.
Haluaisin siis räpsiä juuri tuolla Nokia 6303i kännykällä kuvia ja lähettää ne nettiin katsottavaksi.
Onnistuuko se kun käytössä on vain tuo multimedia systeemi. Minne tahansa netin kuva alustalle voin rekisteröityä kunhan vain Multimedia viestit pamahtaa näytille kaikille kansalle suoraan.

3

206

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nykyaikarulez

      Uskoisit nyt jo, jos se onnistuisi, olisit sen jo keksinyt. Mikään palvelu ei tue noin vanhaa kännykkää. Laitat sen kännykän vaikka kirjahyllyn reunalle, jossa voit sitä ihastella päivittäin, ja otat käyttöösi vaikka halvan Android puhelimen, jossa tuommoiset kuvienjakotoiminnot ovat ihan peruskauraa. Miksi turhaan hakata päätänsä seinään, en ymmärrä.

      • Minä en luovuta. Minä en anna periksi.


    • Tarkoitatko 6303i Classicia? Siinä on sähköposti, jolla kuvia voi lähettää. Ei kannata käyttää MMS:ää, joka on maksullinen ja pilaa kuvat. Tarvitsee vain palvelun, johon voit lähettää sähköpostilla. Noin hieman googlaamalla näky joku sellainen dropboxille. En ala antamaan linkkejä palveluihin, josta en tiedä mitään. Facebook sovelluksen tuohon pitäisi myös saada.

      Flickriin näyttää myös olevan mahdollista lähettää sähköpostilla. Samoin bloggeriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1610
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      832
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      129
      581
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      60
      502
    Aihe