Meillä selittämätön lapsettomuus, miehen sperma hyvä ja oma hormonitaso kunnossa. Ilmeisesti joudutaan ivf-hoitoihin. Kuuluuko ivf-hoitoihin aina pistoksien ottaminen vai voiko sen mitenkään välttää? Pyörryn jo, kun näen neulan eli mitenkään pysty itseäni pistämään.
Ivf-hoidot
Piikkikammoinen
2203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä kuuluu, väistämättä. Itsellä hoidot ohi ja selvisin 14 pistoksella :) Käske miehesi pistää, jos et itse kykene. Se on helppoa. Itselle ainakin kaikki meni vatsamakkaroihin, ei edes satu.
Miksei inseminaatio ole mahdollinen? Yleensähän ensin kokeillaan lääkkeillä tuettua inseminaatiota.
itsellä ei ollut ihan noin paha neulakammo. inhosin kuitenkin ajatusta pistää itseäni. opin kuitenkin pistämään. onneksi eka kerta oli ohuella neulalla. kädet kuitenkin hikosivat kiitettävästi. ei se ole niin paha juttu..? täytyy vain ajatella mahdollista lopputulosta!