Aluvanteet

Mitkä on Megane II pulttijako, vannekoko ja ET-luku? Mikä aluvanne olisi sopivin tuumakooltaan 15, 16, tai 17. Onko olemassa rengas-vannelaskuria.
3637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

no haloo, soita mihin tahansa vanneliikkeeseen, saat tarkat vastaukset haluamaasi malliin kuin malliin.

Äänestä
  • Arjen palattua näin tein ja vastaus tuli kuin liukuhihnalta. Ja nyt on uudet vanteet kumeineen autonalla.

    Äänestä

4*100 pulttijako
j 6,5*15 vanne (perusmallissa)
ET 45
Kannattaa valita vanne lähinnä alkuperäistä niin ajo-ominaisuudet ei muutu. Aluissa on yleensä pienempi ET 42-38. Suuri vanne matala ja leveä kumi on vain näkökysymys.

Täs aika hyvä vannelaskuri
http://www.autosound.fi/rl/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MeGane II kirjoitti:

Mitkä on Megane II pulttijako, vannekoko ja ET-luku? Mikä aluvanne olisi sopivin tuumakooltaan 15, 16, tai 17. Onko olemassa rengas-vannelaskuria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu