Miten edullisesti noin viikossa - 10vrk:ssa voisi piipahtaa kilimanjaron huipulla??
kilimanjarolle
2
1607
Vastaukset
- tamppaaja
Oiskohan 2000e tietämillä. Itse olin kilillä viikon ja viellä viikon safarilla, matka maksoi 2800e
- Seppo
Tuula kävi juuri. Kun ei tiennyt siitä sopeutumispäivästä, vaelsi 5 päivää. Uskoi kuitenkin ennakkoon monesti kertaamamme pääohjeet vuoristotaudin estämiseksi ja pääsi huipulle - ja takaisin;-)
Kokonaiskustannus oli luokkaa 2.150€ mutta kun hän buukkasi paikanpäältä vielä tingaten yhden päivän safarin (riittää) niin tuli 160€ visalasku vielä päälle. Maksoin eilen.
Tuo safari siksi, että hotelli pitää luovuttaa aamulla 10.00 mennessä ja kone lähtee illalla. Siksi hän hyödynsi asian siten, että sopi kuskin aamuksi hotelliin, pakkasi matkatavarat autoon ja safarilta ajoivat suoraan kentälle. Pölyisenä peseytyi siellä ja vaihtoi vaatteita.
Matkalla saa kyllä kulumaan enemmänkin. Tuula tyytyy tarpeelliseen ;-) Aikaa meni 9 päivää.
katso koti.phnet.fi/murtomaa ja sieltä "Tuulan omat"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2505834Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453842Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom323218Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole603119Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1602944Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava382761Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten902740Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin742430Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt752065Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1942041