No niin, saivat sitten tuomionsa nuo muutamat vatipäät.
http://yle.fi/uutiset/kolmelle_vankeutta_torkeasta_raiskauksesta__uhri_ja_kaksi_tekijoista_alaikaisia/8663170
http://yle.fi/uutiset/kolmelle_vankeutta_torkeasta_raiskauksesta__uhri_ja_kaksi_tekijoista_alaikaisia/8663170
Vastaukset 47
Vanhimmat
Kantasuomalaisia sukurutsan tuloksia. Kainuussa osataan...
Luitko uutisen
En. Tulipa nyt minulta virhe.....
Sillä perusteella koskapa mv-lehdessä ei tästä kerrota....
http://mvlehti.net/2016/02/10/kajaanin-joukkoraiskaajien-nimet-ja-tuomiot-nyt-mvssa/
Tuossa linkki kantasuomalaisten tekoihin.
Aika olemattomat korvaukset tuomittiin eikä tuomio muutenkan täytä kriteeriä yleisen oikeudentajun mukaan... Kuinkahan mones tyttö oli vuorossa? Luultavasti ovat tehneet samaa jo aiemminkin? Toivottavasti saavat linnassa ns tupla rangaistuksen matujen toimesta...
Monesti totuus on uhrin suussa valkoitunutta ja hieman vääristynyttä
Varsinkin nuori tyttö saattaa haluta päästä eroon neitsyydestä kun kaveritkin on kokeneita ja sitten tullaan katumapäälle ja kerrotaan vääristettyä totuutta
Sama juttu ravintolassa juopunut nainen pettä himoissaam miestään ja kun aamulla selviää niin väittää tulleen raiskatuksia jotta selviäisi pälkähstä
Näin ei ole tietenkään esim puskaraiskauksen suhteen mutta juuri tuollaiset seksikokeilut ovatkin sitten sana vastaan sana
Siksi pitäisi aina kun sekstaa alle 16 vuotiaan kanssa niin olla kahden jotta ei likka voi valehdella
Itse olin kerran 14 vuotiaan kanssa ja oli likka aivan tumpelo vähän munaa hieroi mutta mun oli tehtävä kaikki homma
Olisi siitä jotain voinut tulla mutta valtaosin ton ikäset on jo ihan kiimassa itekin
olet siis sitä mieltä,että tyttö syyllinen?herää pahvi,ketään ei saa raiskata olipa kyseessä vaikka oma puoliso.piste.
Samaa mieltä. Naurettavaa provosointia tällaisella asialla. :o
Ei ollut kantasuomalaisia nämä tekijät.
yksi oli
Eikös se yksi ollut nimi ainakin suomalainen?
Tekijöiden nimet on ?
Ylempänä linkki!
teemu kyyriäinen
Teemulla voi olla hankalaa tästä edespäin. Turpaan tulee varmasti monelta suunnalta ja ihan oikein hänelle.
:)
Näyttää nuo kolme muuta nimeä olevankin jo paljon eksoottisempia.
Voimia tytölle!
Muistaako kukaan, että tämmöistä joukolla tehtyä raiskausta olisi tapahtunut Kajaanissa aiemmin ennenkuin saatiin näitä kivoja afrikan poikia kaupunkiin?
Ei sillä, etteikö teko olisi ollut ehdottoman törkeä myös suomalaisen osalta. Jostain syystä viime aikoina on vain tullut nähtyä monta uutista, jossa näitä on porukalla tehneet nimenomaan ulkomaalaiset.
Kyyriäisen poika päässyt vertaistensa seuraan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016021021099224_uu.shtml
Nimet
nuo ählyt asuu tilhitiellä.
Tätä se nyt vaan on tästä eteenpäin. Tähän vaan tarvii totutella et raiskauksia tapahtuu Kajaanissa Viitasaarella Ähtärissä ja hesassakin. Minkä noille mamuille mahtaa. Ovat jotenkin yli kiimasia.
Tosi perseestä et matujen takia olen nykyään täysi rasisti! Kamelin paskojen syytä tämäkin! T. Entinen suvakki
Siitäpä se on näpäkkä lähteä elämäntietä tarpomaan, kun jo alle parikymppisenä saa raiskarin leiman. Vanhemmat varmaan halkee riemusta kasvatuksensa hedelmiä katsoessaan.
Monikulttuurinen Kajaani näyttää toimivan oikein hyvin kun paikallinenkin oppii jo mukaan uusille muun maailman raikkaammille kulttuurituulahduksille.
Jo yli kymmenen vuotta sitten visioidut Richard Floridan teesit alkavat nyt toteutua Kajaanissa.
Kyyriäisen suvun "älykkyys" on periytynyt hyvin, toivotaan, että evoluutio toimii.
Siispä Tilhitielle jääneelle munarosvoksi.
Profiili poistunut. Saiko kukaan raiskaajan faceprofiilia talteen?
Toivottavasti Kyyriäinen ja kumppanit saa vankilassa kunnon kidutusta jokaisena päivänä, se on raiskaajapaskoille ihan oikein.
Kivitalossa jo odotellaan
Kyyriäinen oli mun tytön kans samaan aikaan eskarissa. Ei mikään järenjättiläinen.
Oli jo silloin tyttöni kimpussa niin pienenä. Lähetteli lentosuukkoja jokaiselle tytölle.
Yksinkertainen , sillä on joku A:lla alkava tauti ei kuitenkaan AD-HD.
Onko tämä Jaana Kyyriäinen sen äiti ?
Niin se taitaa olla jokin vtun autisti silloin? Ellei ole se keksitty "muotisairaus" AD-HD.
Kyllä kivensisässä oppii kun siell' joutuu kakkoseen vedetyksi.
Minkähän takia tapauksesta tiedotettiin vasta nyt. Yleensä joukkoraiskaukset ovat lehdessä heti tapahtuman jälkeen ja myös poliisi tiedottaa asiasta. Nyt asia salattiin.
Ehkä uhrin suojelemiseksi?
Tuo nyt on autisteja kohtaan loukkaus, kun tuommosta roskasakkia verrataan heihin.
Kyyriäispojan tapaus on yksi osoitus siitä että somalien kanssa ei kannata ruveta veljeilemään. Somalit sanovat että Suomi on hyvä maa. No, toki se heille onkin: ilmainen asunto, rahaa kouraan, kaikki maksetaan, mitään ei tarvitse tehdä. Somaliassa on myös sotaa käymättömiä alueita, mutta siellä ei anneta rahaa, siksi somalit hakeutuvat ikään kuin loisimaan muualle.
Etenkin nuorien tyttöjen on parasta välttää liiallista kanssakäymistä pakolaisten kanssa, syystä että useat pakolaiset käyttäytyvät kuin porsaat ja apinat.
Kyyriäis tapauksella epäillään A kirjaimella alkavaa sairautta. Astma se ei ole, siinä pääoire on hengenahdistus, usein rasituksesta tai voimakkaista hajuista, tuskin kyseessä on allergiakaan. En ole sairauksien asiantuntija, joten en voi ajatella mikä tauti hänellä voisi olla. Mielestäni kyyriäis käytös ei sovi autismiinkaan, ainakaan minään erityispiirteenä.
Onkos siellä taas Talvisota, tuo kaikkien sotien lohtunainen.
Yhden kansallisuus on selvillä(suomalainen), entä muut ovatko somaleja vai arabeja?
Islaminuskoiset kasvatetaan pienestä pitäen ajattelemaan että nainen on alempiarvoinen, samoin heidän mielestää kristityt ovat alempiarvoisia.
Ehkäpä suihkussa saippua tipahtaa....
Aloituksen kommentointi on vähäistä, johtuen tapauksen monimuotoisuudesta.
Maahanmuuttokriitikot ovat ymmällään ja hämillään suhtautumisensa kanssa koska joukkoraiskaukseen osallistui myös suomalainen.
Maahanmuuttomyöntiköt hyssyttävät, tottakai, koska suurin osa kuitenkin oli ulkomaalaisia, olivatko he turvapaikanhakijoita vai turvapaikansaaneita, onko heillä meneillään perheenyhdistäminen, asuvatko he alaikäisten hoivakodissa vai kuinka?
turpaan vaan kaikki, ihan sama minkä värisiä ovat
Kyyriäinen istuu 1/3 tuomiosta eli 9kk
Suihkussa kannattaa olla tarkkana liukkaan saippuan kanssa. voipi joku rokottaa nuoria poikia!
"Kyyriäinen istuu 1/3 tuomiosta eli 9kk" varmaan kannattaa välttää näyttäytymistä kajaanissa...
näin se käy noillekn http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/288743-mtv-pedofiili-pahoinpideltiin-sorkassa
Koskahan nuo tuomiot kolahtavat kohdalleen. Uhrille jää ikuinen henkinen vamma.Rikokset saa kohta kuta enemmän tekee niitä,niin rangaistus halpenee,verrannolisesti takaperin kuin kaupassa kaksi yhden hinnalla.
Ikävä kyllä osa noista maahamme tulleista ihmisistä ei osaa edes lukea.He ilmeisesti osaavat pilkaten nauraa ja käyttää naisia hyväkseen,ikävä kyllä kun se oppi ei ojaan kaataisi (lukutaito).