Kohta 30-v. sinkku ja lapseton mies etsii kirjoitteluseuraa sähköpostiin ja jos juttu hyvin luistaa, niin miksei myös tosielämän ystävää. Minulla on tällä hetkellä liikaakin vapaa-aikaa ja kaverit vähissä, joten mieluusti löytäisin ainakin pidempiaikaisen kirjoittelukaverin. Jos olet yksinäinen, niin kirjoita minulle.
En juo, enkä polta, joten baarielämä ei kiinnosta. Luonteeltani olen rauhallinen introvertti ja parempi kirjoittamaan kuin puhumaan. Siksi tätä kautta onkin helpompi etsiä seuraa. Harrastan musiikkia ja silloin tällöin myös pelailen erilaisia pelejä.
Kanssani voi keskustella monista aihealueista, myös vaikeista ja syvällisemmistä asioista. Maailman tapahtumista tai arkisista touhuista.
Toivottavasti ilmoitat viestissäsi, minkälaista seuraa olet hakemassa ja kirjoitat enemmän kuin pari riviä. Mieluiten noin kerran viikossa, kuin kerran kuukaudessa tai harvemmin. Mukavaa, jos sinäkin olisit musikaalinen tai muulla tavoin taiteellinen, mutta se ei toki ole välttämätöntä.
Muuten ei sen suurempia kriteerejä sinulle ole. Jos joku sopiva nainen nyt minulle vastaa, niin en myöskään poissulje ajatusta vakavammasta suhteesta.
mollisointu (AT) outlook (PISTE) com
Musikaalinen mies etsii (kirjoittelu)seuraa
MusaOnHienoJuttu
1
177
Vastaukset
- MusaOnHienoJuttu
Eikö kukaan kaipaa kirjoittelukaveria?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata1203268Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2522063Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois641999- 1361879
Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641382- 971297
Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻931257- 611215
- 591187
- 701083