Tervetuloa Suomeen!!!
Tällä lennolla haluamme muistuttaa kaikkia uusia kansallisuuksia teidän uusista eduistanne lennon aikana. Tulette kaikki erilaisista taustoista, teillä on erilaisia mieltymyksiä ja ennakkoluuloja. Yritämme häiventää ne kaikki miten osataan. Teitä palvelee Suomen Valtio ja Eduskunta. Nauttikaa Lennosta.
1) Suomessa saa pettää toisia, eikä siitä joudu rangaistavakseen. Petos saa olla avointa, julkeaa, virallista tai hyvin peitettyä. Sinusta se on kiinni.
2) Pettää voi kenen kanssa haluaa. Pettää voi miehen, naisen tai muun kanssa. Valitettavasti eläinten kanssa ei voi pettää, koska eläimet kärsivät kovasti siitä.
3) Suomessa saa erota vapaasti. Se ei maksa paljoakaan, eikä teitä syyllistetä. Suomalaiset ovat kylmäpipoja, niinpä ero on suotava jokaiselle.
4) Suomessa periaatteessa voi elää ryhmässä, kunhan ei julkaise siitä juttua eteenpäin.
5) Suomessa lapsia ei tarvitse hoitaa, koska valtiomme on sitoutunut hoitamaan niitä kasvatuslaitoksissa kasvavassa määrin. Lapsia voi luovuttaa heti heidän synnyttyään, mutta täyttäkää olkaa hyvät lomakkeen siitä varten, niin sosiaalityöntekijä ottaa teihin yhteyttä, ettekä koskaan näe lapsiaan.
6) Suomessa ollaan aikaa edellä ja sellainen käytäntö kuin lapsen tappo eli abortti on erittäin helppoa tahdä. Avustatte näin tiedemiehiä lääkekokeissa, sillä tuore liha on tieteellisesti arvokasta. Sitä on kasapäin varastossa ja tarvitaan lisää.
7). Suomessa ei tarvitse hoitaa lapsia, eikä vanhuksia. Heitä voidaan tappaa, jos he ilmaisevat tahtonsa. Tappaa voidaan myös salakavalasti, mutta siitä ei kannata puhua.
8) Suomessa ulkomaalaisen ei kannata tehdä työtä, vaan yrittää tutustua Suomeen työttömyyskorvauksella. Näin suomalaiselle on enemmän tilaa ajatella rauhassa.
9) Muistakaa että nykyiset lääkäripalvelut hoitavat kaiken. Se on nykysuomen valtti.
Tervetuloa Suomeen!!!
Suomessa saa pettää ja erota ja jättää lapsia
3
129
Vastaukset
- Aboriginaali
Tässä linkissä on mielestäni mielenkiintoinen näkökulma, joka kannattaa lukea.
http://www.potilaanlaakarilehti.fi/tiedeartikkelit/lapsuuden-traumoilla-on-pitkat-jaljet/#.Vrzr7bSLQb1
------------------------------------------------------------------------- JunttiinaPiiskanen
ymmärrän ystäväni, kommentesi.
kaikki me kuollaan. Valtio halusi näköjään minusta vain spermoja vaimoni muniin. Yritin hoitaa itse lapseni, siis aivan itse kotiisänä, mutta Seinäjoki-Ähtäri sotilaat ja ilkeät sossutädit eivät antaneet minulle tätä tehdä. Miksi? Ja koko perheeni painostuksen jälkeen vaimoni päätti erota. Vaimo ei ole suomalainen, joten suomalaisella ei ole hajua, mitä on olla maahanmuuttaja prässin alla. Nyt valtio edisti jopa avioeroa, eikä se homo valtio pätkääkään välitä lasten ja isän suhteesta. Siksi Suomen valtio pitää ajaa kumoon. Siinä ei ole mitään hyvää. - Miem
JunttiinaPiiskanen kirjoitti:
ymmärrän ystäväni, kommentesi.
kaikki me kuollaan. Valtio halusi näköjään minusta vain spermoja vaimoni muniin. Yritin hoitaa itse lapseni, siis aivan itse kotiisänä, mutta Seinäjoki-Ähtäri sotilaat ja ilkeät sossutädit eivät antaneet minulle tätä tehdä. Miksi? Ja koko perheeni painostuksen jälkeen vaimoni päätti erota. Vaimo ei ole suomalainen, joten suomalaisella ei ole hajua, mitä on olla maahanmuuttaja prässin alla. Nyt valtio edisti jopa avioeroa, eikä se homo valtio pätkääkään välitä lasten ja isän suhteesta. Siksi Suomen valtio pitää ajaa kumoon. Siinä ei ole mitään hyvää.No eroamista kannattaisi useamman miehen itse harkita ja lähteä narsisti akan luota... ...ja ottaa/vaatia yksinhuoltajuutta ennen kun nainen keksii tehdä sen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161431- 511271
- 921206
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2011065- 471045