Nainen huijarina

Kun nainen huijaa toteutuuko tasa arvoinen rikostutkinta tai otetaanko sitä edes vakavasti. kerrotokaa kokemuksistanne.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei tietenkään toteudu ja ihan sikin ettei nainen ole sillä tavoin luokiteltu mahdollinen rikosen tekijänä, kuin vastaavsti mies on ja tämä käy luotettavasti selville mm. uutisoinneista kuitenkin monesti juuri naiset on kierompia kuin miehet paitsi tietysti naismaiset miehet, jotka olemukseltaakin ovat, kuin kosto kipeet naiset ja tätä rikosen tekijän uhriutumista tapahtuu lähes aina petosten tekijöiten itsensä toimesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tasa-arvo kirjoitti:

Kun nainen huijaa toteutuuko tasa arvoinen rikostutkinta tai otetaanko sitä edes vakavasti. kerrotokaa kokemuksistanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu