täynnä sipilän miljoonia joista ei veroo maksella silti vinkuu harmaasta taloudesta eikä itte maksa veroo kyl on surkee.
sipsulan säätiöt
nnmnmnmnmmnnm
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
älä nyt vingu onneton sano jooo.
älä valita impisillin
"Esimerkkitilanteita yhdistysten ja säätiöiden verotuksesta.
Tämän ohjeen on tarkoitus tuoda esille tavanomaisia tilanteita yhdistysten ja säätiöiden verotukseen liittyen. "
https://www.vero.fi/fi-FI/Syventavat_veroohjeet/Elinkeinoverotus/Esimerkkitilanteita_yhdistysten_ja_saati(16817)
nää ei veroo maksele oli miten oli tulokkin pimitetään ettei kukaan vaan tietäis herranmiljoonista,ja leikkii vielä tasapuolisuuden nimis voi perkele.
törsä rauhaallinen kun on taas pölliny veronmaksajien rahat hyi suatana,varas.
ja törsä kiksii kun pöllii veronmaksajien varoja,kyl tommosella paikalla oleva ilmottaa tulonsa ja omaisuutensa että tiedetään millanen huijari se on,tuntuu olevan oikeen koijari joka ei häpee mitään ottaa köyhiltä antaa miljoona omistajille ,kuuluu itte näihin miljoona omistajiin ,vielä tarttis saada köyhän elämä,sairas tapaus se on,hyi suatana.